Nowy MILMAG 02/2017 już dostępny on-line »

MILMAG - The Military Magazine

Mityng Strzelecki Służb Mundurowych

30 września odbył się I Podkarpacki Mityng Strzelecki Służb Mundurowych. Imprezę zorganizowano z inicjatywy funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Jaśle i Aresztu Śledczego w Sanoku, patronatem objął ją Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie (Strzelby dla SW, 2017-09-30; SW nie kupi AR, 2017-09-14).

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, zapoznania się z nowinkami w zbiorach przybyłych kolekcjonerów i oczywiście oddaniu mniej lub bardziej celnych strzałów do tarczy.

Początkowo mityng miał być zwykłym spotkaniem, jakich wiele w kalendarzu strzeleckim, grupującym pasjonatów strzelectwa, militariów i kolekcjonerów broni. Okazało się jednak, że idea trafiła na podatny grunt. Liczba zainteresowanych była na tyle duża, że podjęto decyzję o nadaniu imprezie bardziej formalnych ram i objęciu jej zasięgiem funkcjonariuszy z innych formacji. Zgodnie z przewidywaniami chętnych nie brakowało (Łupkowskie Strzelby 2017, 2017-06-19).

Łącznie w imprezie wzięło udział ponad 30 uczestników – funkcjonariuszy Służby Więziennej, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej a także przedstawicieli Ligi Obrony Kraju /Zdjęcia: Jarosław Wójtowicz

Ci, którzy czuli się na siłach wzięli udział w Turnieju Strzeleckim o Nagrodę Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej. Najlepszą celnością w strzelaniu z pistoletu wykazał się Piotr Szczerba, na co dzień pełniący służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Drugie miejsce wywalczył Sebastian Skóra – funkcjonariusz rzeszowskiej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, trzecie miejsce przypadło Jarosławowi Wójtowiczowi – pełniącemu służbę w OISW Rzeszów.

Pamiątkowe statuetki dla zwycięzców ufundowała Służba Więzienna, a o nagrody rzeczowe zadbały wspierające imprezę spółki: EDEX Jasło i Bunkier Krosno. Wzorem wielu zawodów również w trakcie spotkania nie zabrakło kategorii specjalnej – sędziowie turnieju ufundowali nagrodę za największą ilość dziewiątek.

Na podstawie informacji Bożeny Ulidowskiej

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ