Nowy MILMAG 02/2017 już dostępny on-line »

MILMAG - The Military Magazine

Gambler Set

American Legacy Firearms, rodzinne przedsiębiorstwo z Fort Collins w Colorado, zajmujące się grawerunkiem klasycznych amerykańskich konstrukcji strzeleckich, przygotowało dla fanów Dzikiego Zachodu zestaw Gambler Set w postaci broni i kompletu do gier hazardowych. Całość zamknięto w zgrabnej walizce.

Napis Dead Man's Hand odnosi się do figury pokerowej, którą według legendy miał mieć w ręce Dziki Bill Hickok, kiedy został zastrzelony podczas gry w pokera w 1878 roku. Fifth Ace, to potoczne określenie rewolweru trzymanego w zanadrzu podczas gry.  /Zdjęcie: ALF

Głównym elementem kompletu jest rewolwer Ruger Vaquero do amunicji .45 Long Colt (11,48 mm x 33R) z charakterystycznym dla tego okresu mechanizmem spustowym bez samonapinania. Poza bronią zestaw obejmuje piersiówkę, kości do gry, karty i żetony pokerowe. Rewolwer wykonano ze stali nierdzewnej i pokryto grawerunkami, w tym napisami The Fifth Ace (Piąty as) i Dead Man's Hand (Ręka umarlaka) na lufie.

Komplet dostarczany jest w wyłożonej czerwonym atłasem walizeczce pokrytej skórą i mosiężnymi okuciami. Cena zestawu to 2,5 tys. USD (9,2 tys. zł).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ