Magazyn MILMAG 01/2017 dostępny on-line »

MILMAG - The Military Magazine

Premiera: Długa droga do domu

Redakcja Magazynu Miltarnego MILMAG miała możliwość zobaczyć pierwszy odcinek miniserialu Długa droga do domu (The Long Road Home). Serial oparty jest na historii żołnierzy jednego z plutonów 1. Dywizji Kawalerii z Ford Hood w Teksasie. Akcja rozpoczyna się 4 kwietnia 2004. Pozostali widzowie będą mogli zobaczyć dwa połączone odcinki na kanale National Geographic w najbliższą niedzielę 5 listopada o godzinie 21:00. W serialu występują m.in. E.J. Bonilla, Franklin Silverio, Jon Beavers, Joshua Brennan, Jorge Diaz, Darius Homayoun, Joey Luthman i Thomas McDonell.

Zdjęcie i film: National Geographic

Pluton pod dowództwem porucznika Aguero wpada w zasadzkę w ciasnych uliczkach Sadr City na przedmieściach Bagdadu. Przez kolejne sześć odcinków widzowie obserwować będą losy członków pododdziału, jak też sił zdążających im z pomocą. Serial powstał na podstawie książki dziennikarki Marthy Raddatz, znajdującej się na liście bestsellerów New York Times.

Serial zdecydowanie da się oglądać z przyjemnością. Dla wzrokowców serialowi Długa droga do domu klimatem bliżej do filmu fabularnego Helikopter w ogniu (Black Hawk Down), niż serialu Generation Kill. Niewątpliwie twórcy konsultowali sceny ze specjalistami. Niemniej, w pilocie można zaobserwować niewielkie błędy dotyczące wyposażenia posiadanego przez żołnierzy, taktyki, poruszania się, procedur i łączności.

Nasza ocena na podstawie pilota: 7,5/10.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ