Nowy MILMAG 02/2017 już dostępny on-line »

MILMAG - The Military Magazine

Nowe buty Vaneda

Tureckie przedsiębiorstwo Vaneda, produkujące obuwie wojskowe i outdoorowe, zaprezentowało na targach IDEF w Stambule rozwijane od roku nowe modele obuwia m.in. 729/U06971 Chivalry, 714/U06971 Tactical, 728/U06971 Shooter, jak i 658/E76-3 Extreme. Wszystkie powstały w ciągu ostatniego roku z zastosowaniem nowych materiałów. W butach zastosowano włoską membranę Outdry, zamiast powszechnie stosowanej Gore-Tex. Tureckie obuwie charakteryzuje też użycie materiału izolującego Sweloft, bazującego na silikonowanych mikrowłóknach poliestrowych.

Na stoisku producenta można było zobaczyć wyroby testowane w maszynie imitującej pracę podczas chodzenia, ustawionej na 500 000 kroków w płytkiej wodzie

Przewagą membrany Outdry jest technologia łączenia z zewnętrzną częścią buta – poprzez laminację. Dzięki temu, pomiędzy zewnętrzną warstwą a membraną nieprzepuszczalną nie ma pustej przestrzeni, w której może się gromadzić wilgoć i podczas eksploatacji masa buta nie wzrasta.

But zimowy Vaneda Chivalry, dzięki użyciu izolacji zapewnia według producenta komfort użytkowania w temperaturze otoczenia do -38 °C. Masa trzewika to jedynie 760 g / Zdjęcia: Paweł Ścibiorek

Model Chivalry, należący do serii butów zimowych, przechodzi obecnie próby kwalifikacyjne prowadzone przez tureckie wojska lotnicze. Jesienią 2017 mają być znane wyniki testów, a producent uzyska informacje, czy nowe rozwiązania zyskały uznanie drugiej co do wielkości armii NATO. Jednocześnie, Vaneda zapowiada wprowadzenie od 2018 obuwia outdoorowego, bazującego na tych samych materiałach.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ