MILMAG na MSPO 2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnyKolejny kolimator Nikona - MILMAG - Magazyn Militarny

Kolejny kolimator Nikona

Nikon Sport Optics dołącza do swojej oferty celowników optycznych kolejny kolimator, tym razem jest to urządzenie typu zamkniętego, o wymiarach zbliżonych do konstrukcji takich jak Aimpoint T1/H1 - model P-Tactical Superdot (Pierwszy mikro-kolimator Nikona, 2018-04-05).

Jasność punktu celowniczego można kontrolować poprzez użycie dwóch przycisków rozmieszczonych na grzbiecie urządzenia. Pojemnik na pojedynczą baterię CR2032 umieszczono po prawej stroni korpusu.

22-mm soczewki kolimatora pokryto wielowarstwowym wykończeniem Trucolor, które ma zapewniać wysoką przezroczystość, w przeciwieństwie do większości pozycji konkurencyjnych. Nikon zdecydował się na zastosowaniu punktu celowniczego o wielkości 2 MOA (minut katowych), będącego kompromisem pomiędzy precyzją celowania, a jego widocznością (Eurosatory 2018: Aimpoint Acro P-1, 2018-06-12).

Kolimator dostarczany będzie do użytkowników w zestawie z montażem na szynę Picatinny oraz dystanserem zwiększającym wysokość celownika. /Zdjęcia: Nikon

Punkt może być regulowany w zakresie 10 ustawień, z czego pierwsze dwie umożliwiają współpracę z optoelektroniką noktowizyjną. Przystrzeliwanie celownika umożliwiają dwie wieżyczki wyskalowane co 1 MOA, osłonięte zakrętkami wyposażonymi w narzędzie do zmiany nastaw. Zakres regulacji w pionie i poziomie wynosi po 100 MOA (Mikrokolimator Leica Tempus ASPH., 2018-04-19).

Wymiary P-Tactical Superdot to 71 mm długości, oraz 41 mm wysokości i szerokości (bez montażu). Masa celownika wynosi 119 gramów bez baterii. Nikon określa swoją konstrukcję jako odporną na wstrząsy i wodoodporną wg normy IPX7. W momencie publikowania tej informacji, cena sugerowana celownika P-Tactical Superdot nie jest jeszcze znana (Ulepszony Bushnell First Strike 2.0, 2018-05-04).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ