Letni MILMAG 5/2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnyStrzelnica kontenerowa dla marynarzy - MILMAG - Magazyn Militarny

Strzelnica kontenerowa dla marynarzy

28 czerwca Akademia Marynarki Wojennej (AMW) w Gdyni rozpoczęła postępowanie na zakup, montaż oraz instalację krytej mobilnej strzelnicy ćwiczebnej w kontenerach 40-stopowych HC (Strzelnice kontenerowe dla WOT, 2018-01-11), a także przeprowadzenie szkolenia dla wyznaczonej kadry AMW z zakresu obsługi urządzenia.

Producentem strzelnic kontenerowych w Polsce są Zakłady Mechaniczne Tarnów, które od kilku lat dostarczają tego rodzaju mobilne urządzenia do polskich Sił Zbrojnych i innych formacji mundurowych / Zdjęcia: ZMT

Termin składania ofert upływa 3 sierpnia, strzelnica ma być dostarczona do 30 listopada 2018. Kryterium oceny jest w 60% cena, w 10% gwarancja, w 20% roczne koszty eksploatacji (w tym obsługa kulochwytu i powierzchni antyrykoszetowych) i w 10% termin realizacji.

Mobilna strzelnica kontenerowa ma być przeznaczona do treningów i szkoleń strzeleckich indywidualnych jak i w parach, w postawach leżącej, siedzącej, klęczącej i stojącej, a także w ruchu. Planowane jest strzelanie z pneumatycznej broni śrutowej, pistoletów i rewolwerów o kalibrze do 11,43 mm (w tym z zastosowaniem amunicji .357 Magnum), pistoletów maszynowych o kalibrze do 9 mm ogniem pojedynczym i seriami, karabinków i pistoletów bocznego zapłonu o kalibrze 5,6 mm, karabinków i subkarabinków kalibru 5,56 i 7,62 mm (AKMS, Beryl, Mini Beryl, MSBS) z pociskami płaszczowymi i półpłaszczowymi zwykłymi o rdzeniu miękkim.

AMW szuka fabrycznie nowej, wyprodukowanej w 2018 w pełni mobilnej strzelnicy składającej się z trzech połączonych na czas użytkowania kontenerów wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem, o osi strzelań długości 5-25 m. Obiekt powinien zawierać: 3-m pomieszczenie oczekiwania z częścią hali strzelań, 32-m halę strzelań z kulochwytem i łącznik. Długość zestawu kontenerów ma wynosić 39 m, szerokość 2,5 m i wysokość z podporami 3,4 m.

Strzelnica ma być wyposażona w tarczociągi sufitowe o ustawnej odległości tarcz od linii otwarcia ognia i być dostosowana do strzelań z wykorzystaniem tarcz papierowych oraz multimedialnego trenażera (systemu prowadzenia szkoleń strzeleckich z bronią bojową oraz jej replikami z wkładem laserowym). System elektroniczny wspomagający szkolenie ma służyć do prowadzenia podstawowego i specjalistycznego szkolenia strzeleckiego w symulacji realistycznych warunków występujących w trakcie pełnienia służby na różnych poziomach zaawansowania szkolonego.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ