MILMAG SOL już online! Czytajcie & rozsyłajcie dobrą nowinę! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyPolicja wybrała LTO - MILMAG - Magazyn Militarny

Policja wybrała LTO

21 grudnia Biuro Finansów Wydziału Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych Komendy Głównej Policji dokonało wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na dostawę ośmiu lekkich transporterów opancerzonych (LTO) w tym dwóch wyposażonych w platformę szturmową. W postępowaniu zgłoszono dwie propozycje: austriackiej spółki Franz Achleitner Fahrzeugbau und Reifenzentrum o wartości 24,76 mln zł i polskiej AMZ-Kutno wycenionej na 24,99 mln zł (Oferty na transportery dla Policji, 2018-11-16).

Zaprezentowany po raz pierwszy na MSPO 2018 pojazd opancerzony AMZ-Kutno Tur VI oferowany w postępowaniu na lekkie transportery opancerzone (LTO) dla Policji / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W obu przypadkach pojazdy zostały wyposażone w urządzenia służące do samodzielnego demontażu/montażu platformy szturmowej, samouszczelniające się po przestrzeleniu zbiorniki paliwa, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z sygnalizacją wizualną i akustyczną oraz elektrycznie sterowane lusterka. Propozycję austriacką odrzucono i nie podlegała ocenie, stąd jako jedyną i najkorzystniejszą uznano ofertę AMZ-Kutno.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ