MILMAG 05/2020 już dostępny: ponad 160 stron do przeczytania »

MILMAG - Magazyn MilitarnyPistolet ZEV Tech OZ9 - MILMAG - Magazyn Militarny

Pistolet ZEV Tech OZ9

ZEV Technologies specjalizujące się w akcesoriach do pistoletów Glock, wprowadziło na rynek pistolet OZ9 zasilany nabojem 9 mm x 19. To pierwsza własna konstrukcja strzelecka tego producenta. Cechą charakterystyczną pistoletu jest dwuczęściowy szkielet składający się z: wkładki zawierającej szynę akcesoryjną, prowadnice zamka, blok ryglowy i mechanizm spustowy oraz polimerowego chwytu z wymiennymi nakładkami. OZ9 zasilany jest z 17-nabojowych magazynków przeznaczonych do Glocka 17.

Jak twierdzą twórcy, rozwój OZ9 trwał 12 lat, a model powstał na bazie lat doświadczeń w produkcji akcesoriów dla austriackiego pierwowzoru.

Podobnie jak magazynki, z OZ9 kompatybilne są zamki i lufy austriackiego producenta. Zamek ZEV Tech przygotowano do mocowania miniaturowych kolimatorów, wyposażono go także w zestaw przyrządów mechanicznych ze światłowodową muszką. W przedniej i tylnej części rozmieszczono nacięcia ułatwiające przeładowanie. W przedniej części z boków i na grzbiecie znalazły się wybrania ograniczające masę.

Oddzielny polimerowy chwyt sugeruje wprowadzenie w przyszłości na rynek odmiennych wariantów, na przykład skróconego - ułatwiającego ukrycie pod ubraniem.

Do pistoletów dodawany jest lejek PRO Plus, a całość dostarczana jest wraz z dwoma magazynkami PMAG 17 GL9 w polimerowej skrzynce SKB. Sugerowana cena na rynku amerykańskim to 1,7 tys. USD (6,6 tys. zł). Polskim dystrybutorem ZEV Technologies jest Milicon.

Szkielet i polimerowy chwyt mocowane są ze sobą za pomocą pojedynczego, stalowego łącznika. /Zdjęcia i film: ZEV

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ