MILMAG na MSPO 2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnyNowoczesny ZevTech/EdBrown - The Orion - MILMAG - Magazyn Militarny

Nowoczesny ZevTech/EdBrown - The Orion

Przedsiębiorstwa Ed Brown Products i Zev Technologies połączyły siły. Owocem współpracy jest The Orion (FX1-ZEV19-RMR-9) - nowoczesny pistolet samopowtarzalny M1911 ze stylistyką charakterystyczną dla ZevTech. Limitowany model będzie produkowany jedynie w 2019 (Pistolet ZEV Tech OZ9, 2019-01-08).

Przedsiębiorstwa Ed Brown Products i Zev Technologies stworzyły wspólnie model The Orion. Wysokiej jakości nowoczesny M1911 do amunicji 9 mm x 19.

Konstrukcja jest zasilana amunicją 9 mm x 19 z 9-nabojowych magazynków. Zamek pokryto nacięciami ułatwiającymi przeładowanie. Osadzono na nim podwyższone przyrządy mechaniczne z wkładkami trytowymi, dostarczone przez spółkę Trijicon. To samo przedsiębiorstwo zapewniło celowniki kolimatorowe RMR z kropką 3,25 MOA (Czarny koń Nighthawk Custom, 2019-01-15).

Pistolet jest przygotowany do strzelania z tłumikiem dźwięku dzięki nagwintowanej lufie oraz podwyższonymi przyrządami celowniczymi współpracującymi z kolimatorem.

Lufę wykonano ze stali nierdzewnej i pokryto ozdobnymi wgłębieniami, zmniejszającymi jej masę. Została ona zakończona zewnętrznym gwintem umożliwiającym zamocowanie kompensatora, lub tłumika dźwięku. Gwint jest chroniony przez nakrętkę z krzyżującymi się nacięciami (Dzięsięciomilimetrowy Range Officer, 2018-11-27).

Szkielet z nerdzewki wyposażono w szynę akcesoryjną pozwalającą na montaż latarki lub laserowego wskaźnika celu. Okładki chwytu powstały z tworzywa G10 pokrytego agresywną teksturą. Przód i tył chwytu również zabezpieczono przed ślizganiem się dłoni stosując odpowiedni nacięcia. W konstrukcji nie zabrakło lejka ułatwiającego przeładowanie (Elegancki Wilson Combat SCS, 2018-11-02).

The Orion ma być produkowany jedynie w 2019 jako model limitowany. Zdjęcia: ZevTech/EB

Orion został dodatkowo wyposażony w obustronny, powiększony bezpiecznik skrzydełkowy, powiększony zwalniacz zamka z tylnego położenia i przedłużony bezpiecznik chwytowy z obszerniejszym występem ułatwiającym zwolnienie. Sugerowana cena pistoletu The Orion nie jest jeszcze znana (Elite Commander 1911 Larrego Vickersa, 2018-07-09).

Dane techniczne

  • Długość: 200 mm
  • Długość lufy: 108 mm
  • Wysokość: 165 mm
  • Masa (bez amunicji): 1,16 kg

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ