MILMAG 2/2019 na IWA »

MILMAG - The Military MagazineShot Show 2019: Odmłodzony Steyr A2 MF - MILMAG - The Military Magazine

Shot Show 2019: Odmłodzony Steyr A2 MF

Steyr Arms pokazał na SHOT Show 2019 odświeżoną wersję pistoletu M/L9 A1 z modułowym chwytem. Konstrukcja pod nazwą A2 MF (Modular Frame) charakteryzuje się agresywniejszą fakturą chwytu oraz wymiennymi wkładkami z tyłu i po bokach, pozwalającymi na dostosowanie do dłoni strzelca (Nowoczesny ZevTech/EdBrown - The Orion, 2019-01-21).

Steyr zaprezentował w Las Vegas nową odmianę pistoletu M9 A1. Rzuca się w oczy modułowy chwyt z wymiennymi okładkami i agresywną fakturą.

Pistolet do amunicji 9 mm x 19 wyposażono też w pięciożebrową podlufową szynę Picatinny przystosowaną do przyjęcia latarek lub laserowych wskaźników celu. Wlot gniazda magazynka dodatkowo wyprofilowano, ułatwiając przeładowanie broni (Pistolet ZEV Tech OZ9, 2019-01-08).

W magazynkach zastosowano pomarańczowe dosyłacze. Gniazdo poszerzono w celu ułatwienia wymiany źródła zasilania. /Zdjęcia: Celina Pawlik

Należy zaznaczyć, że pistolety tej serii są od powstania oparte o wewnętrzny szkielet na którym osadzony jest polimerowy chwyt z kabłąkiem i szyną akcesoryjną. Steyr planuje w najbliższym czasie wprowadzić na rynek dodatkowe chwyty, lufy i zamki umożliwiające konfigurację według preferencji strzelca. Cena sugerowana wynosi 675 USD (2,6 tys. zł), premierę przewidziano na drugi kwartał 2019.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ