Letni MILMAG 5/2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnySHOT Show 2019: Nowości Unity Tactical - MILMAG - Magazyn Militarny

SHOT Show 2019: Nowości Unity Tactical

Unity Tactical zaprezentowało podczas SHOT Show 2010 trzy drobne nowości - włącznik oświetlenia taktycznego Hot Button i nietypowe podstawy dla kolimatora i powiększalnika (SHOT Show 2018: Ocieplacz podhełmowy CWL, 2018-01-22).

Unity Tactical zaprezentowało na SHOT Show kilka nowości, w tym nietypowy włącznik oświetlenia taktycznego i podstawy dla kolimatora i powiększalnika.

Hot Button to włącznik dostosowany do współpracy z latarkami lub laserowymi wskaźnikami celu. Mocowanie odbywa się w otworze standardu M-LOK na łożu broni. Cechą charakterystyczną jest obudowa ze stopu aluminium 6061-T6 umieszczająca przycisk włącznika pod kątem 45 stopni. Rozwiązanie to zwiększa ergonomię i ułatwia dostęp do przycisku podczas strzelania z użyciem kciuka ręki silnej.

Ze względu na konstrukcję większości łóż dostępnych na rynku urządzenie nie może być umieszczone na ich grzbiecie, gdzie zazwyczaj znajduje się szyna Picatinny - tak aby włącznik był równie dostępny podczas strzelania ze strony słabej. Producent planuje jednak rychłą premierę wersji dostosowanej do klasycznych szyn akcesoryjnych, co wyeliminuje powyższy problem.

Wysokość podstaw FAST umożliwia przesunięcie powiększalnika pionowo w dół, wpływa też pozytywnie na komfort strzelania w masce przeciwgazowej.

Kolejną nowością jest zestaw podstaw dla kolimatora i powiększalnika FAST. Montaże są wyższe niż zazwyczaj, ze względu na mechanizm przesuwania powiększalnika z linii celowniczej pionowo w dół. Rozwiązanie ma zapobiegać zahaczaniu powiększalnika o elementy otoczenia, a także ułatwiać strzelanie w masce przeciwgazowej.

W podstawę kolimatora wbudowano regulowany celownik mechaniczny. /Zdjęcia: Celina Pawlik

W podstawę kolimatora wbudowano też regulowany celownik mechaniczny, eliminując w ten sposób konieczność umieszczania na szynie akcesoryjnej kolejnego elementu. Do podstawy kolimatora pasują urządzenia z rozstawem śrub zgodnym ze standardem wyznaczonym przez Aimpointa T1. Dla pozostałych celowników (np. linia EOTech) Unity Tactical przygotowało specjalne podwyższenia umożliwiające współpracę z montażem powiększalnika ich autorstwa.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ