Letni MILMAG 5/2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnySHOT Show 2019: Nietypowy AK Krebs Custom - MILMAG - Magazyn Militarny

SHOT Show 2019: Nietypowy AK Krebs Custom

Na stanowisku Wolf Performance Ammunition podczas SHOT Show 2019 zaprezentowano prototyp karabinka AK autorstwa Krebs Custom, dostosowany do rzadkiej amunicji 9 mm x 39 znanej z rosyjskich konstrukcji takich jak WSS Wintoriez i AS Wał. Wolf rozpoczął import tego naboju do Stanów Zjednoczonych w lecie 2017.

Krebs Custom zaprezentował podczas SHOT Show 2019 prototypowy karabinek AK-9 do rzadko spotykanej rosyjskiej amunicji 9 mm x 39.

Prototyp AK-9, bo taką roboczą nazwę nadano broni, skompletowano z chwytem Magpul MOE i stabilizatorem przedramienia Tailhook PSB (ze względu na lokalne przepisy ograniczające m.in. dostęp do broni z krótkimi lufami). Krebs Custom opracowało do niego 30-nabojowy magazynek z aluminiowym korpusem.

O prototypowej fazie projektu świadczy podstawa celownika mechanicznego i brak muszki. /Zdjęcia: M. Wrześniowski

AK-9 wyposażono w aluminiowe łoże z długą grzbietową szyną Picatinny i krótszą umieszczoną od spodu. Całość wykończono w kolorze oliwkowym, a na lufie osadzono jednokomorowe urządzenie wylotowe przygotowane do w3spółpracy z tłumikiem dźwięku. Ten ostatni zabieg nie dziwi, biorąc pod uwagę, że amunicja 9 mm x 39 jest w większości przypadków poddźwiękowa. Obecnie brak jest informacji na temat planowanej premiery, ani ceny.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ