MILMAG 2/2019 na IWA »

MILMAG - The Military MagazinePistolety Shadow Systems MR918 - MILMAG - The Military Magazine

Pistolety Shadow Systems MR918

Przedsiębiorstwo Shadow Systems z Teksasu zajmujące się do tej pory wytwarzaniem części tuningowych do pistoletów Glock, wprowadzi do oferty 2 konstrukcje strzeleckie na bazie austriackiego pierwowzoru (Pistolet ZEV Tech OZ9, 2019-01-08).

Shadow Systems wprowadzi do oferty dwa pistolety bazujące na konstrukcji Glocka 19. Cechą charakterystyczną broni mają być nakładki zmieniające kąt chwytu.

Pistolety MR918 Combat i Elite to odpowiedniki modelu Glock 19 zasilane amunicją 9 mm x 19. Producent zmienił nieco konstrukcję szkieletu wprowadzając inny profil chwytu z ostrogą. Zabieg ten razem z systemem nakładek NPOA (Natural Point Of Aim) ma uczynić celowanie bardziej naturalnym (Shot Show 2019: Odmłodzony Steyr A2 MF, 2019-01-25).

Szkielety pokryto agresywną fakturą, a gniazda magazynków wyprofilowano w kształt lejka. Model Combat kompletowany jest z zamkiem pokrytym nacięciami w przedniej i tylnej części. Na zamku osadzono metalowe przyrządy celownicze.

Pistolety występować będą w dwóch wersjach, Combat i Elite. Ta druga ma być przystosowana do współpracy z mikrokolimetorem i tłumikiem. /Zdjęcie i film: Shadow Systems

Wariant Elite wyposażono w możliwość zamocowanie celownika Trijicon RMR i tłumika dźwięku lub kompensatora. W zamku znalazły się dwa otwory zmniejszające masę oraz dodatkowy lejek na gnieździe magazynka. Cena sugerowana ma wynosić 800-1000 USD (3-3,8 tys. zł).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ