Kolejny MILMAG już czeka na spragnionych czytelników! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyET2019: B&T USW-G w Europie - MILMAG - Magazyn Militarny

ET2019: B&T USW-G w Europie

Szwajcarzy z B&T zaprezentowali na targach Enforce Tac 2019 minimalistyczny egzoszkielet dla pistoletów Glock w dwóch wariantach. USW-G zależnie od wersji jest kompatybilny z pełnowymiarowymi modelami generacji 3-5 do amunicji 9 mm x 19, .40 S&W, .357 SIG, .45 ACP i 10 mm Auto (B&T na polski rynek cywilny, 2018-03-02).

B&T zaprezentowało na targach EnforceTac 2019 minimalistyczny egzoszkielet USW-G dla pistoletów Glock w dwóch wariantach.

Nazwa urządzenia pochodzi od jednego z poprzednich projektów B&T – Universal Service Weapon, opartego na pistolecie Sphinx, a później również na SIG Sauer P320. Wersja dla Glocka jest uproszczona i osadzana na szynie akcesoryjnej pistoletu, zamiast spełniania roli jego szkieletu.

USW-G jest osadzony wyłącznie na szynie akcesoryjnej pistoletu. Do prawidłowego działania wymaga zastosowania dostarczanej w zestawie płytki oporowej zamka, w której osadzana jest rękojeść napinania.

Egzoszkielet wykonano ze stopu aluminium z polimerową kolbą składaną na lewy bok broni. Akcesorium jest mocowane na szynie pod lufą Glocka za pomocą śruby retencyjnej i silnej sprężyny.

Widoczny zatrzask kolby w położeniu zamkniętym i szyna Picatinny dla chwytu przedniego lub latarki.

Żeby połączyć pistolet z egzoszkieletem należy zdemontować płytkę oporową zamka i zastąpić ją tą z zestawu, następnie trzeba umieścić i zablokować szkielet w USW. Kolejnym krokiem jest zamontowanie zamka na szkielecie, a na koniec umieszczenie składanej rękojeści napinania w wycięciu po prawej lub lewej stronie.

Składana rękojeść napinania może być umieszczona po prawej lub lewej stronie broni. /Zdjęcia: Joachim Raźny

USW-G17 wyposażono w podlufowy odcinek szyny Picatinny i mocowanie do kolimatora Aimpoint ACRO P-1 (Eurosatory 2018: Aimpoint Acro P-1, 2018-06-13). W planach jest też wersja z szyną akcesoryjną kompatybilna z innymi celownikami. Data premiery, ani cena nie są jeszcze znane.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ