MILMAG 2/2019 na IWA »

MILMAG - The Military MagazineIWA2019: Premiera BUL AXE - MILMAG - The Military Magazine

IWA2019: Premiera BUL AXE

Podczas targów IWA 2019 w Norymberdze zadebiutowała linia pistoletów samopowtarzalnych BUL Armory AXE do amunicji 9 mm x 19. Izraelski wystawca pokazał trzy konstrukcje przystosowane do różnych potrzeb użytkownika (IWA2019: Polimerowy FK Brno PSD, 2019-03-14).

Izraelskie przedsiębiorstwo BUL Armory zaprezentowało na IWA 3 warianty pistoletu AXE - pełnowymiarową, kompaktową i "taktyczną".

Wszystkie modele linii AXE oparte są na polimerowym szkielecie z agresywną fakturą i ostrogą chwytu. W przedniej części szkieletu po obu stronach znalazły się półki na kciuk ręki wspomagającej, a pod lufą odcinek szyny akcesoryjnej Picatinny. Osłona spustu została podcięta od spodu w dwóch miejscach, umożliwiając nieco wyższe umieszczenie palców.

Widoczne charakterystyczne teksturowanie zamka. Pistolet skompletowano z przyrządami trytowymi Meprolight.

Dolna część szkieletu została wyposażona w obszerny lejek mający ułatwić wymianę magazynka, oraz niewielkie nacięcia po bokach, umożliwiające wyrwanie go z gniazda jeśli wymaga tego proces usuwania awarii broni (IWA2019: Walther Q5 Match SF, 2019-03-14; IWA2019: Beretta 92X Performance, 2019-03-14).

Kompaktowy BUL AXE w wariancie standardowym i tuningowanym, ze zmienioną charakterystyką spustu. Kultura pracy obu mechanizmów jest wyjątkowo dobra jak na konstrukcje bezkurkowe.

Zamki pokazano w dwóch wersjach, z czego obie w wariancie srebrnym bądź czarnym. Pierwszą z nich w dużej części pokryto niewielkimi zagłębieniami, które zastępują klasyczne nacięcia z tyłu i przodu zamka, dla łatwiejszego przeładowania. Druga jest nieco prostsza, a jej cechą charakterystyczną są występy rozmieszczone w tych samych miejscach co u poprzednika.

Taktyczna wersja pistoletu z zamocowanym tłumikiem dźwięku i miniaturowym celownikiem kolimatorowym SHIELD RMS. /Zdjęcia: Joachim Raźny

BUL Armory AXE ma być dostępny w wersji pełnowymiarowej, kompaktowej i tactical. Ta ostatnia została przygotowana do współpracy z tłumikiem i miniaturowym kolimatorem, poprzez dodanie zewnętrznego gwintu lufy, podwyższonych przyrządów mechanicznych i wycięcia dla celownika. Jak dowiedział się Militarny Magazyn MILMAG, cena podstawowego wariantu w Polsce ma być porównywalna z podobnymi konstrukcjami na rynku.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ