MILMAG 3/2019 »

MILMAG - The Military MagazineDalekosiężny Savage MSR LRP - MILMAG - The Military Magazine

Dalekosiężny Savage MSR LRP

Savage Arms po raz kolejny rozszerzyło linię MSR (MOdern Sporting Rifle), tym razem o model LRP (Long Range Precision) przygotowany do strzelań precyzyjnych. Karabinek występuje w trzech wersjach dostosowanych różnych nabojów pośrednich o zwiększonym zasięgu (Savage MSR doceniony przez NRA, 2018-04-30).

Savage Arms wprowadziło do sprzedaży wersję karabinka Modern Sporting Rifle przygotowaną do strzelań na większe dystanse,

Amunicja którą strzela MPR LRP to .224 Valkyrie/5,7 mm x 40, .22 Nosler/5,7 mm x 45 i 6,8 SPC/6,8 mm x 43. Nie jest oferowany w wersji zasilanej nabojem .223 Remington/5,56 mm x 45. Cena sugerowana niezależnie od naboju to 1249 USD (4,7 tys. zł). W dwóch pierwszych przypadkach karabinki wyposażono w bloki gazowe z regulatorem. System gazowy ma długość pośrednią (mid length) pomiędzy karabinkowym (carbine) i karabinkowym (rifle), dla zwiększenia kultury pracy przy zachowaniu niezawodności (Sportowa twarz Savage MSR, 2018-04-23).

Karabinek nie występuje w wersji do amunicji .223 Remington, w przeciwieństwie do innych modeli rodziny MSR. /Zdjęcia:L Savage

Savage MSR LRP ma 18-calową/457-mm lufę z bruzdowaniem 5R zakończoną 2-komorowym hamulcem wylotowym. Wokół niej osadzono lekkie łoże ze stopu aluminium pokryte otworami montażowymi standardu Magpul M-Lok. Komora zamkowa i spustowa są kute z aluminium stopu 7075 T6.

Broń kompletowana jest z kolbami Magpul CTR i ergonomicznymi chwytami pistoletowymi Hogue. W komorze spustowej umieszczono precyzyjny mechanizm dwuoporowy ułatwiający strzelanie na dłuższy dystans. Manipulatorów broni nie zdublowano.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ