MILMAG 05/2020 już dostępny: ponad 160 stron do przeczytania »

MILMAG - Magazyn MilitarnyPierwszy PCC Falkor Degence - MILMAG - Magazyn Militarny

Pierwszy PCC Falkor Degence

Falkor Defence wzbogaciło swój asortyment o pierwszy karabinek do amunicji pistoletowej (PCC, Pistol Caliber Carbine). Model FG-9 to konstrukcja bazująca na ogólnym układzie zaczerpniętym z AR-15, zasilana amunicją 9 mm x 19 z magazynków kompatyblinych z 9-mm pistoletami Glock 17/19/26 (Scorpion EVO3 S1 Carbine w Polsce, 2019-02-03).

Falkor Defence uzupełnia swoja ofertę o pierwszy PCC do amunicji 9 mm x 19, zasilany z magazynków wymiennych z Glock 17.

FG-9 wystepuje na razie jedynie w wersji z lufą o długości 5,5 cala/140 mm i stabilizatorem przedramienia SB Tactical SBA3 zamiast kolby. Ten ostatni wybór jest spowodowany amerykanskimi przepisami regulującymi sprzedaż broni z lufami o długości mniejszej niż 16 cali/406 mm lub długością całkowitą niższą niż 26 cali/660 mm (Sportowy Witiaź, 2019-01-16).

Gniazdo magazynka zostało fabrycznie wyprofilowane w celu ułatwienia wymiany źródła zasilania broni.

Karabinek wypsazono w manipulatory rozmieszczone po obu stronach broni, integralny lejek ułatwiający przeładowanie, łoże z grzbietową szyną Picatinny i otworami M-Lok po bokach i od spodu. Lifę zakończono hamulcem wylotowym Falkor Defence. Między kolbą a komorą spustową zastosowano zaślepkę Griffin Armament z zaczepem QD do pasa nośnego (SIG MPX dla sportowców, 2018-11-28).

Krótką lufę zakończono autorskim urządzeniem wylotowym Falkor Defence. Nie zabrakło też chociaż minimalnej ilości otworów montażowych umożliwiających personalizację broni. /Zdjęcia: Falkor Defence

Mechanizm spustowy to standardowa konstrukcja zgodna z normami wojskowymi (mil-spec), jednak pokryta powłoką niklowo-boronową, która poprawia kulturę pracy. Na komorze spustowej osadzono gumowany ergonomiczny chwyt pistoletowy dostarczony przez przedsiębiorstwo Hogue. FG-9 dostarczany jest w zestawie z jednym 17-nabojowym magazynkiem i oporą dla dłoni (handstop) zamocowanym na łożu. Cena sugerowana w Stanach Zjednoczonych wynosi 1,5 tys USD czyli nieco poniżej 6 tys zł.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ