MILMAG 05/2020 już dostępny: ponad 160 stron do przeczytania »

MILMAG - Magazyn MilitarnyLekki Ed Brown EVO-CCO9 Lightweight - MILMAG - Magazyn Militarny

Lekki Ed Brown EVO-CCO9 Lightweight

Ed Brown Products, jedno z przedsiębiorstw wytwarzających klony pistoletów samopowtarzalnych M1911 z najwyższej półki dodało do swojej oferty lekki model EVO-CCO9 Lightweight do amunicji 9 mm x 19 (Nowoczesny ZevTech/EdBrown - The Orion, 2019-01-21).

Ed Brown Produsts Ed EVO-CCO9 Lightweight to lekki i kompaktowy klon M1911 oparty o szkielet ze stopu aluminium i odchudzony zamek. Jego masa wynosi poniżej 800 g.

EVO-CCO9 pokazuje na wadze 765 gramów z pustym magazynkiem, jest wysoki na 127 mm, długi na 190 mm, a jego szerokość to 22 mm. Szkielet ze skróconym i chwytem wykonano ze stopu aluminium, a krótszy zamek jest cieńszy od standardowego modelu o około 1,5 mm (50 urodziny Ed Brown Products, 2017-10-28).

Dolną część szkielety zaokrąglono, a przód i tył poddano agresywnemu fakturowaniu. Zmniejszono też ostrogę bezpiecznika chwytowego by zapobiec zaczepianiu o elementy odzieży przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed szczypaniem dłoni przez napinany kurek.

Producent kieruje EVO-CCO9 do odbiorców noszących broń na co dzień, co zdają się potwierdzać przyrządy mechaniczne z wkładkami trytowymi. /Zdjęcia: EBP

Na zamku osadzono przyrządy mechaniczne z wkładkami trytowymi Trijicon HDXR. Lufa ze stali nierdzewnej jest wzdłużnie ryflowana i ma kształt stożka co eliminuje konieczność stosowania jej obsady. Pojemność magazynka to 8 nabojów 9 mm x 19. EVO-CCO9 Lightweight ma kosztować w USA 2,3 tys. USD czyli około 9 tys. zł.

 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ