MILMAG na MSPO 2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnyFaxon Firearms FX-19 - MILMAG - Magazyn Militarny

Faxon Firearms FX-19

Faxon Firearms wprowadza do oferty dwa pistolety tworzące rodzinę FX-19: Hellfire i Patriot. Obie bezkurkowe konstrukcje oparto o polimerowe szkielety Polymer 80 w formacie kompaktowym. FX-19 są przygotowane do współpracy z miniaturowymi celownikami kolimatorowymi (Superlekki Faxon FX5500, 2018-06-25).

Faxon FX-19 to pistolety w formacie kompaktowym w wersji  standardowej i rozbudowanej, umożliwiającej mocowanie tłumika. Obie są jednak przystosowane do współpracy z mikrokolimatorami.

Zamek wykonano ze stali nierdzewnej i przystosowano do mocowania kolimatorów Trijicon RMR i Holosun 507C. W przedniej i tylnej części umieszczone zostały nacięcia wspomagające przeładowania i stan załadowania broni. Osadzono na nim podwyższone przyrządy mechaniczne z muszką zawierającą wkładkę ze światłowodu.

Szkielet FX-19 charakteryzuje kąt chwytu bardziej zbliżony do M1911 niż do Glocka, wyraźnie podcięty kabłąk spustowy i szyna Picatinny pod lufą. Podcięte zostały też okolice zatrzasku magazynka. /Zdjęcia: Faxon

FX-19 Hellfire odróżniają od niego przyrządy mechaniczne z wkładkami trytowymi, aluminiowy lejek ułatwiający wprowadzenie magazynka do gniazda i gwint na końcu lufy umożliwiający używanie kompensatora lub tłumika dźwięku. Ceny na rynku w USA to odpowiednio 1,3 i 1,5 tys. USD czyli 4,9 i 5,6 tys. zł.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ