Letni MILMAG 5/2019 »

MILMAG - The Military MagazineBojowy Ed Brown SOCOM Edition - MILMAG - The Military Magazine

Bojowy Ed Brown SOCOM Edition

Ed Brown Products wprowadza na rynek kolejny rozbudowany klon pistoletów samopowtarzalnych M1911. Tym razem jest to bojowy SOCOM Edition do amunicji 11,34 mm x 23 (.45 ACP). Broń dostosowano do współpracy z miniaturowymi kolimatorami i tłumikiem (Lekki Ed Brown EVO-CCO9 Lightweight, 2019-06-10).

Pełna nazwa pistoletu to SOCOM Edition Special Forces 1911 i powstał by upamiętnić wszystkich członków amerykańskich sił specjalnych służących pod dowództwem SOCOM (Special Operations Command). /Zdjęcie: EBP

Pistolet w pełnowymiarowym formacie government wykonano ze stali nierdzewnej i wykończono w kolorach czarnym (lufa, zamek i okładki chwytu) i ziemnym/Flat Dark Earth (szkielet). Szkielet pod lufą wyposażono w szynę Picatinny z jednym żebrem przystosowaną pomocowania latarek i laserowych wskaźników celu. Okładki chwytu pokryto agresywną fakturą i zakończono lejkiem ułatwiającym trafienie magazynkiem do gniazda (Nowoczesny ZevTech/EdBrown - The Orion, 2019-01-21).

Zamek został nacięty w przedniej i tylnej części co ułatwia przeładowanie i kontrolę komory nabojowej. Na zamku fabrycznie osadzany jest kolimator Trijicon RMR w komplecie z podwyższonymi przyrządami mechanicznymi. Lufę przystosowano do mocowania tłumika. Cena to 4,3 tys. USD czyli 16 tys. zł (50 urodziny Ed Brown Products, 2017-10-28).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ