MILMAG 05/2020 już dostępny: ponad 160 stron do przeczytania »

MILMAG - Magazyn MilitarnyLWRCI SMG-45 niedługo w sprzedaży - MILMAG - Magazyn Militarny

LWRCI SMG-45 niedługo w sprzedaży

Do amerykańskich sklepów trafi za kilka tygodni karabinek do amunicji pistoletowej (PCC) LWRCI SMG-45, który swoją premierą miał podczas targów NRAAM 2019. Broń swoim ogólnym układem przypomina H&K UMP i jest zasilana z przeznaczonych do nich magazynków mieszczących 25 nabojów 11,43 x 23 mm (.45 ACP) (Magnetyczny reduktor podrzutu do PCC, 2019-07-05).

LWRCI SMG-45 ma trafić do amerykańskich sklepów w najbliższych tygodniach. Mimo to, cena sugerowana nadal nie jest znana.

LWRCI SMG-45 wyposażono w kutą na zimno lufę ze stali CrMoV o długości 216 mm (8,5 cala). Zakończono ją gwintem pozwalającym na mocowanie urządzeń wylotowych lub tłumików. Łoże pokrywa autorski system montażu akcesoriów Modular Rail System. Po lewej stroni broni nad łożem ulokowano rękojeść napinania, którą można przełożyć na stronę przeciwną. Na grzbiecie wzdłuż całej broni ciągnie się szyna akcesoryjna Picatinny (Pierwszy PCC Falkor Degence, 2019-05-29).

Ze względu na krótką lufę, broń ma być sprzedawana jedynie w konfiguracji ze stabilizatorem przedramienia, który po opłaceniu podatku i przebyciu procedury sprawdzającej, amerykańscy odbiorcy mogą wymienić na klasyczną kolbę.

Komorę spustową wyposażono w manipulatory rozmieszczone po obu stronach, chwyt pistoletowy Ultra Combat Grip i mechanizm spustowo-uderzeniowy Enhanced Fire Control Group. Magazynek zwalniany jest za pomocą dźwigni umieszczonej od spodu, pomiędzy gniazdem a kabłąkiem spustowym. Zamiast kolby zastosowano składany na prawy bok broni stabilizator przedramienia SB Tactical SBTi (Scorpion EVO3 S1 Carbine w Polsce, 2019-02-03).

Manipulatory są rozmieszczone tak,by obsługa nie sprawiała problemów strzelcom prawo-, ani leworęcznym. Bezpiecznik i przycisk zwolnienia suwadła są po obu stronach komory spustowej. Zatrzask magazynka umieszczono pionowo od spodu, a rękojeść napinania można przekładać. /Zdjęcia: LWRCI

Masa rozładowanego SMG-45 to 2,77 kg, a długość wynosi 660 mm ze stabilizatorem w pozycji rozłożonej.  SMG-45 dostarczany będzie z 2 magazynkami i zestawem składanych przyrządów mechanicznych Magpul MBUS Pro. Cena sugerowana w USA ma wynosić 3 tys. USD czyli 11,5 tys. zł (Sportowy Witiaź, 2019-01-16; SIG MPX dla sportowców, 2018-11-28).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ