Ponad 200 stron w nowym numerze »

MILMAG - Magazyn MilitarnySportowy P320 XFive Legion - MILMAG - Magazyn Militarny

Sportowy P320 XFive Legion

Do rodziny zmodyfikowanych pistoletów SIG Sauer Legion dołączył model P320 XFive. Usportowiona wersja klasycznego P320, czyli XFive - to bezkurkowy pistolet samopowtarzalny z mechanizmem spustowym pojedynczego działania i bijnikowym mechanizmem uderzeniowym. W stosunku do pierwowzoru wyposażono go między innymi w zmieniony spust, szkielet, lejek i przyrządy mechaniczne (Kolejni legioniści SIG Sauer, 2018-11-21; SIG Sauer P320 XCompact, 2019-02-05).

Polimerowy szkielet P320 XFive Legion dociążono pyłem wolframowym dla zwiększenia masy przy zachowaniu elastyczności. Efektem jest niższy odczuwalny odrzut broni.

Odmiana Legion charakteryzuje się serią dodatkowych poprawek. Opór mechanizmu spustowego zmniejszono od 25% do zaledwie 1,6 kg, a sam język zmieniono na szkieletowy. Mechanizm powrotny zmieniono na żerdź ze stali nierdzewnej z luźna sprężyną zaczerpniętą z M1911. W zestawie są sprężyny o oporze 5,5 i 6,3 kg. Najciekawszą zmianą jest jednak dodanie pyłu wolframowego do polimeru z którego odlewane są szkielety, co zwiększa jego masę do 1 kg. Zdaniem producenta, w połączeniu ze zmienioną sprężyną efektem jest zauważalnie zmieniony odrzut i podrzut pistoletu (SIG MPX dla sportowców, 2018-11-28).

Przyrządy mechaniczne pochodzą z oferty przedsiębiorswa Dawson Precision. Regulowaną szczerbinkę osadzono na maskownicy miejsca dla kolimatora. Widoczne wycięcia odciążające zamek nad lufą.

SIG Sauer P320 XFive Legion jest wyposażony w przyrządy mechaniczne Dawson Precision ze światłowodową muszą i w pełni regulowaną szczerbinką, osadzoną na maskownicy wycięcia dla miniaturowego kolimatora. Zamek został odchudzony na grzbiecie nad lufą. Przeładowania ułatwia obszerny aluminiowy lejek. Są to cechy dzielone ze standardowym P320 XFive (Linia SIG Sauer Spartan II, 2019-06-19).

Zdjęcia i film: SIG Sauer

W zestawie są 3 magazynki 17-nabojowe z aluminiowymi stopkami Henning Group, które umożliwiają szybsze wypadnięcie z gniazda podczas przeładowania. Wymiary to lufa o długości 127 mm, długość całkowita – 216 mm, szerokość – 41 mm i wysokość 147 mm. Cena na rynku amerykańskim wynosi 900 USD czyli około 3,4 tys. zł.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ