Najnowszy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyHelikon-Tex sponsorem reprezentacji w IPSC - MILMAG - Magazyn Militarny

Helikon-Tex sponsorem reprezentacji w IPSC

Helikon-Tex został sponsorem generalnym reprezentacji IPSC Polska. Strzelcy z Polski, biorący udział w Mistrzostwach Europy w Serbii w pistolecie IPSC, są wyekwipowani w najnowszy sprzęt oraz ubiory Helikon-Tex.

Oficjalna reprezentacja kraju liczy 22 osoby – nigdy wcześniej nie było ich tak wielu na zawodach tej rangi. W składzie są trzy drużyny narodowe w klasach: Open, Standard i Production. W każdym z teamów znajdą się czołowi zawodnicy z rankingu Pucharu Polski w 2018 roku. /Zdjęcie: Helikon-Tex

Drużynę narodową w klasie Open poprowadzi nasz najbardziej utytułowany zawodnik, wielokrotny Mistrz Polski, nie tylko w strzelaniach pistoletowych IPSC, Marcin TaśTaś Tausiewicz. W klasie Standard prym wieść ma Maciej Muniak, który był zwycięzcą Pucharu Polski w minionym roku, a w klasie Production zdobywca drugiego miejsca w sezonie 2018 - Marcin Jurkowski. Oprócz zawodników w drużynach narodowych w rywalizacji indywidualnej pod oficjalną biało-czerwoną flagą brać będzie jeszcze udział dziesięciu innych zawodników, także z czołowych miejsc zeszłorocznego Pucharu Polski.

Na uwagę zasługuję dobrze zapowiadająca się Gabriela Helbin, która mimo młodego wieku (w przed dzień zawodów skończyła bowiem dopiero 15 lat) już strzela lepiej niż wielu strzelców z większym doświadczeniem w IPSC.

W Mistrzostwach Europy w pistolecie IPSC (Belgrad, 9-14 września 2019) będzie startuje ponad 700 strzelców z całej Europy. Przez 5 dni zmagań każdy z zawodników odda minimum 460 strzałów na specjalnie przygotowanych 24 torach. Strzelania odbywają się w dwóch turach (przed obiadem i po nim), a w sobotę 14 września będzie oficjalna ceremonia wręczenia nagród.

Strzelcy zostali wyposażeni kompleksowo w ubiory i sprzęt Helikon-Tex, m.in. w systemy przenoszenia broni krótkiej Multi Pistol Wallet, spodnie Urban Tactical Pants, kurtki Trooper, torby EDC Sling Backpack, czapki Logo Cap ze specjalnymi wycięciami umożliwiającymi komfortowe noszenie słuchawek ochronnych.

Zmagania naszych strzelców na bieżąco nożna będzie śledzić na stronie imprezy, a także na stronie Regionu IPSC Polska oraz na proilu Regionu na Facebooku.

Na podstawie informacji Helikon-Tex.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ