MILMAG 03/2020! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyNear Space Conference - MILMAG - Magazyn Militarny

Near Space Conference

19 października w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się kolejna edycja konferencji stratosferycznej „Near Space”. Dzień wcześniej odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz starty balonowych misji stratosferycznych. Osoby odwiedzające Młyn Wiedzy będą mogły wziąć udział w mini pikniku popularnonaukowym na parterze budynku.

19 października w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się kolejna edycja konferencji stratosferycznej „Near Space” / Zdjęcie: Near Space Conference

Czy eksploracja kosmosu i technologie z nią związane są ważne w naszym życiu? Jak można zostać odkrywcą kosmosu? Co jest konieczne do eksploracji w bliskiej przestrzeni kosmicznej? Jakie osiągnięcia mają kraje członkowskie Grupy Wyszehradzkiej i Bałkanów (V4+) w dziedzinie badań kosmosu? Na te i inne pytania znajdą odpowiedzi uczestnicy warsztatów i konferencji, realizowanych w ramach projektu „Near Space: Above and Beyond”.

Głównym celem wydarzenia jest pokazanie szerokiemu gronu odbiorców, że eksploracja kosmosu ogólnie, a w szczególności eksploracja bliskiej przestrzeni kosmicznej, jest dostępna praktycznie dla każdego i ma coraz większy wpływ na nasze codzienne życie.

W części plenarnej konferencji uczestnicy wysłuchają wystąpień m.in. prof. dr hab. Andrzeja Niedzielskiego z Centrum Astronomii UMK, który był członkiem zespołów badawczych odkrywających egzoplanety oraz dr hab. Grzegorza Brony z firmy Creotech Instruments S.A. Ponadto uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać wystąpień w ramach trzech sesji tematycznych (balonowo-rakietowej, eksperymentalnej i międzynarodowej).

Rejestracja na konferencję będzie prowadzona poprzez stronę nearspace.pl.

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ