Grudniowy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle! »
Grudniowy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyFB dostarczy zaślepki do P99 - MILMAG - Magazyn Militarny

FB dostarczy zaślepki do P99

Policja podpisała z Fabryką Broni umowę na modyfikację 9-mm pistoletów samopowtarzalnych P99. Wartość kontraktu wynosi 993.840 zł i obejmuje dostawy 80 tys. zmodyfikowanych zaślepek do standardowej broni krótkiej polskich policjantów.

Wprowadzenie nowych zaślepek do pistoletów P99 ma zwiększyć bezpieczeństwo posługiwania się bronią

Komenda Główna zdecydowała się na taki krok ze względu na możliwość wystąpienia uszkodzenia pistoletu P99AS, które może doprowadzić do wyrzucenia bijnika wraz z iglicą do tyłu, w stronę twarzy strzelca. W przypadku zastosowania zaślepek z tworzywa sztucznego istnieje szansa złamania plastikowej przeszkody. Dlatego zdecydowano o jego zastąpieniu przez nowy model, z wtopioną wewnątrz stalową płytką.

Porównanie zaślepek wykonanych metodą MIM, przez frezowanie na maszynach CNC i standardowej z tworzywa sztucznego / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Umowę podpisano z "wolnej ręki", bowiem na mocy umowy Fabryka Broni ma wyłączność na sprzedaż w Polsce P99 oraz komponentów do tej broni, w szczególności nowych zaślepek. W konsekwencji Łucznik, jako wyłączny przedstawiciel Carl Walther w Polsce, jest jedynym potencjalnym dostawcą części do pistoletów znajdujących się już na stanie Policji. Dokonanie modernizacji P99 jest niezbędne do dalszego jej użytkowania i podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników. Nie istnieje możliwość dokonania zakupów elementów z innego źródła, niż od producenta.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ