Nowy MILMAG, tym razem ponad 200 stron! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyOSINT dla US Army - MILMAG - Magazyn Militarny

OSINT dla US Army

Spółka BAE Systems poinformowała 15 października o podpisaniu z amerykańskimi wojskami lądowymi (US Army) pięcioletniej umowy o wartości 437 mln USD (1,7 mld zł) na dostarczanie usług w zakresie białego wywiadu opartego na publicznie dostępnych źródłach (OSINT, Open Source Intelligence).

US Army podpisała z BAE Systems umowę na dostarczanie usług związanych z wyszukiwaniem, obróbką i przechowywaniem informacji pochodzących z jawnych źródeł (OSINT). To największy taki kontrakt zawarty do tej pory / Grafika: BAE Systems

W obliczu zmieniających się zagrożeń oraz ciągłego wzrostu liczby i źródeł danych typu open source nasze oprogramowanie pozwala dostarczać klientom aktualne, obiektywne i przekonujące informacje, powiedział Peder Jungck, wiceprezes i dyrektor generalny działu BAE Systems Intelligence Solutions.

Wcześniej podpisywano małe umowy dotyczące pozyskiwania informacji z jawnych źródeł, było mnóstwo pilotażowych programów różnych agencji, a nawet US Army. INSCOM pozwalał na zakup dla różnych brygad i batalionów własnych zestawów narzędzi, ale to jest pierwszy naprawdę duży kontrakt dotyczący OSINT. Do tej pory nikt takiego nie zawarł, dodał Jungck.

Odbiorcami mają być zatwierdzeni partnerzy US Army i dowództwo odpowiedzialne za rozpoznanie i bezpieczeństwo INSCOM (Army Intelligence & Security Command). Kontrakt przyznano w trybie określonym administrację GSA (General Services Administration) jako OASIS (One Acquisition Solution for Integrated Services). W imieniu wojsk lądowych usługi zamówiło będące częścią GSA Centrum Zarządzania i Integracji Informatycznych Systemów Federalnych (FEDSIM).

Zlecenie obejmuje szkolenie personelu INSCOM w zakresie pozyskiwania informacji z publicznie dostępnych źródeł (mediów społecznościowych, wiadomości, strony internetowe, forum internetowe), opracowanie i przekazanie stosownych procedur oraz rekomendacji, a także ocenę i wdrożenie nowo pojawiających się zdolności. Ponadto BAE Systems stworzy i będzie zarządzał bezpiecznym środowiskiem przetwarzania i przechowywania danych w chmurze, obsługującym wymienione działania.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ