Nowy MILMAG, tym razem ponad 200 stron! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyUmowa na RKT podpisana - MILMAG - Magazyn Militarny

Umowa na RKT podpisana

15 listopada Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej podpisał z Wojskowymi Zakładami Łączności nr 1 (WZŁ 1) z Zegrza umowę na dostawę 18 kompletów Ruchomych Kancelarii Tajnych (RKT). Wartość zamówienia wynosi 35,5 mln złotych brutto i obejmuje także zestaw części zapasowych oraz pakiet szkoleniowy obejmujący trening użytkowników i instruktorów (dla samodzielnego prowadzenia szkoleń).

Ruchoma Kancelaria Tajna przystosowana jest do pełnienia funkcji mobilnej kancelarii tajnej jako elementu stanowiska dowodzenia wszystkich szczebli dowodzenia i przeznaczona jest do przechowywania, udostępniania oraz przewożenia informacji niejawnych o klauzuli do ściśle tajne / Zdjęcie: MON

Negocjacje w sprawie dostaw Ruchomych Kancelarii Tajnych na podwoziu samochodów Jelcz 442.32 rozpoczęły się 24 października 2019 (Dostawa kancelarii RKT, 2019-10-30). Ruchoma Kancelaria Tajna powstała przez modernizację Polowej Kancelarii Kryptograficznej na podwoziu samochodowym (PKKs). Dzięki temu opracowano dokumentację techniczną do produkcji seryjnej. Do Sił Zbrojnych RP trafi 18 samobieżnych RKT, z czego dwanaście w 2020 roku, a pozostałe sześć w 2021.

Ruchoma Kancelaria Tajna jest mobilnym elementem stanowiska dowodzenia przeznaczonym do przetwarzania informacji niejawnych do klauzuli Ściśle tajne, Cosmic Top Secret oraz EU Top Secret funkcjonujących w narodowych i międzynarodowych systemach teleinformatycznych Sił Zbrojnych RP, NATO i Unii Europejskiej.

RKT zostały oparte na podwoziu samochodu średniej ładowności wysokiej mobilności Jelcz 442.32. Ich kabiny, wyposażone w urządzenia filtrowentylacyjne, grzewcze i klimatyzacyjne, umożliwiają jednoczesną pracę trzech osób: dwóch członków obsługi i jednego interesanta.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ