Nowy MILMAG, tym razem ponad 200 stron! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyWięcej mocy Sisu GTP - MILMAG - Magazyn Militarny

Więcej mocy Sisu GTP

15 listopada fińska spółka Sisu Auto zaprezentowała zmodyfikowaną odmianę lekkiego pojazdu opancerzonego GTP 4x4. Pojazd został wyposażony w nowy silnik wysokoprężny Mercedes-Benz OM926 o mocy 243 kW (330 kM) wraz z automatyczną skrzynią biegów Allison.
 GTP 4x4 z nowym układem napędowym, jest drugim wariantem po ujawnionym w ubiegłym roku transporterze opancerzonym

GTP 4x4 zostały zaoferowane łotewskiej Gwardii Narodowej (Latvijas Republikas Zemessardze), ale wynik przetargu został oprotestowany (Pojazdy dla Łotwy od nowa, 2019-10-04).

Według wcześniejszych informacji, prototyp wyposażono w sześciocylindrowy czterosuwowy silnik wysokoprężny sprzężony z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów, który zapewniał mu prędkość ponad 100 km/h i zasięg do 700 km. Nowy układ napędowy, w tym odpowiednio zwiększona moc i moment obrotowy, były wymagane w związku z wymogami operacyjnymi zamawiającego.

Pojazd wyposażono w opancerzoną 4-osobową kabinę, a jego ładowność wynosi 5000 kg / Zdjęcia: Sisu Auto

Nowy wariant ogólnego przeznaczenia pojazdu GTP 4x4 wykorzystuję tę samą, zmodernizowaną ramę, co transporter opancerzony (który pozwala na transport do 10 żołnierzy desantu), zaprezentowany po raz pierwszy podczas międzynarodowej wystawy Auto 2018 w Rydze (Prezentacja Sisu GTP 4x4, 2018-04-23). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powstaną jeszcze warianty ewakuacji technicznej i ratownictwa z żurawiem, opancerzony ambulans oraz pojazd rozpoznawczy o ładowności do 5000 kg.

 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ