Magazyn MILMAG 01/2018 dostępny online »

MILMAG - The Military Magazine

Remington TAC-14

Remington Arms Company wprowadził do oferty strzelbę TAC-14, opracowaną na bazie Remingtona 870. Jest to odpowiedź na zaprrezentowany w styczniu 2017 Mossberg 590 Shockwave, będący zmodyfikowaną wersją modelu 590. Obie konstrukcje to broń powtarzalna zasilana amunicją kalibru 12, ale zgodnie z przepisami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych, nie podpadająca pod regulacje dotyczące minimalnej długości całkowitej.

Remington Model 870 TAC-14 to skrócona strzelba powtarzalna z 356-mm lufą, mieszcząca w rurowym magazynku cztery sztuki amunicji. Długość całkowita konstrukcji wynosi 668 mm, o 8 mm więcej, niż minimalna zakładana przepisami NFA /Zdjęcia: Remington Arms Company

Zarówno TAC-14 jak i Shockkwave wyposażono w 356-mm (14-calowe) lufy i przedłużony chwyt pistoletowy, dzięki czemu ich długość całkowita przekracza 660 mm (26 cali). Umożliwia to amerykańskim strzelcom zakup tego typu broni bez uiszczenia opłaty w wysokości 200 USD (750 zł) i okresu oczekiwania mogącego trwać nawet rok. W przypadku konstrukcji o mniejszej długości całkowitej wymaga tego National Firearms Act, dokument regulujący obrót pewnymi typami broni i akcesoriów.

Mossberg & Sons podczas premiery 590 Shockwave na SHOT Show 2017, podkreślał że wyprofilowany chwyt, spełniający amerykańskie przepisy spisuje się lepiej niż pistoletowy, przenosząc odrzut na przedramię strzelca, a nie jego nadgarstek /Zdjęcie: Mossberg & Sons

Strzelbę Remington TAC-14 odróżnia od rywala czółenko wyposażone w otwory montażowe Magpul M-Lok, umożliwiające montaż dodatkowych akcesoriów. W broni reklamowanej jako rozwiązanie przeznaczone do ochrony domostwa to zdecydowany plus. Ceny obu modeli są zbliżone i wynoszą około 450 USD (1,5 tys zł).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ