Nowy MILMAG, tym razem ponad 200 stron! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyGrot do zabudowy - MILMAG - Magazyn Militarny

Grot do zabudowy

16 grudnia Fabryka Broni Łucznik-Radom poinformowała o wprowadzeniu do dystrybucji karabinka samopowtarzalnego Grot S w uproszczonym ukompletowaniu. To reakcja na zapotrzebowanie zgłaszane ze strony środowiska strzeleckiego, dotyczące swobody w dostosowaniu broni do własnych, indywidualnych wymagań.

Do tej pory Fabryka Broni oferowała podstawowy zestaw z 5,56-mm karabinkiem samopowtarzalnym Grot S w cenie 8700 zł. Do oferty ma trafić konfiguracja uproszczona wyceniona na 6900 zł. Będzie pozbawiona widocznych na zdjęciu mechanicznych przyrządów celowniczych, tylko z jedną dodatkową szyną akcesoryjną, ale nadal w sztywnej skrzyni transportowej / Zdjęcie: Paweł Ścibiorek

Radomskie przedsiębiorstwo podjęło decyzję, że obok karabinka Grot S sprzedawanego w zestawie podobnym do ukompletowania dla Sił Zbrojnych do oferty trafi również konstrukcja pozbawiona większości dodatków przejętych z wojskowej odmiany. Dzięki temu cena całego kompletu będzie niższa, a użytkownik sam będzie mógł dopasować akcesoria do swoich potrzeb. Jednocześnie Fabryka Broni wydłużyła gwarancję na sprzedawaną broń z 24 do 48 miesięcy.

Dostępny obecnie standardowy zestaw jest sprzedawany w cenie 8700 zł. Obejmuje karabinek samopowtarzalny Grot S z wojskowym zestawem metalowych zapasowych przyrządów celowniczych (składana podstawa muszki i celownik), 30-nabojowy magazynek z przezroczystego tworzywa sztucznego, trzy szyny akcesoryjne standardu Picatinny/NAR do mocowania w szczelinach montażowych Magpul M-LOK, pionowy chwyt przedni, zestaw do czyszczenia i konserwacji broni oraz instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną (Grot S w sprzedaży, 2018-12-03; FB zmienia nazwy broni, 2018-08-26).

Nowy uproszczony zestaw ma kosztować 6900 zł. W jego skład wejdzie Grot S pozbawiony zapasowych przyrządów celowniczych, 30-nabojowy magazynek i jedna szyna akcesoryjna Picatinny/NAR mocowana w szczelinach M-LOK. Tak samo, jak w przypadku pełnego ukompletowania broń dostarczana jest w wykonanej z tworzywa sztucznego i wyłożonej ochronną pianką skrzyni transportowej. Do zestawu dołączana jest instrukcja i karta gwarancyjna.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ