MILMAG na MSPO 2019 »

MILMAG - Magazyn MilitarnyMagazynek na znaczniki MARCO - MILMAG - Magazyn Militarny

Magazynek na znaczniki MARCO

3 października Blue Force Gear, amerykański producent oporządzenia wprowadził do oferty podajnik oświetlenia chemicznego MARCO (Marking and Recognition Chemstick Organizer Dispenser). To odpowiedź na zapotrzebowanie żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy chcą mieć szybki dostęp do świateł chemicznych, służacych do oznaczania przeszukanych pomieszczeń w warunkach ograniczonego oświetlenia.

Blue Force Gear przewidział trzy sposoby mocowania podajnika MARCO na oporządzeniu: kieszeń dopinana do szlufki zakładanej na pas główny za pomocą klamry Fastex; ładownicę kompatybilną z systemem MOLLE/PALS; lub kydeksową kaburę z regulowanym klipsem na pas. /Zdjęcia: Blue Force Gear

MARCO to niewielki, wykonany z półprzezroczystego polimeru pojemnik, przypominający magazynek pudełkowy. Wewnątrz umieszczono sprężynę i dosyłacz wysuwające kolejne markery o długości 50 mm w miarę ich wyjmowania. Po przełamaniu generują one światło w wyniku reakcji chemicznej. MARCO jest hermetycznie pakowany, traktowany jako sprzęt jednorazowego użytku, podajnik mieści 32 markery. Cena na amerykańskim rynku to 65 USD (240 zł).

Zastosowanie podajnika ma eliminować konieczność podwieszania pęków pełnowymiarowych świateł chemicznych do oporządzenia lub lub zatykania ich za komórki systemu MOLLE/PALS. Ułatwieniem dla użytkownika są specjalne szczęki u szczytu pojemnika, umożliwiające przełamanie fiolki używając jednej dłoni.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ