MILMAG 05/2020 już dostępny: ponad 160 stron do przeczytania »

MILMAG - Magazyn MilitarnyBAE Systems wesprze wykrywanie zagrożeń masowego rażenia - MILMAG - Magazyn Militarny

BAE Systems wesprze wykrywanie zagrożeń masowego rażenia

12 lutego spółka BAE Systems poinformowała, że na zlecenie Biura Nauk Obronnych (Defense Sciences Office) amerykańskiej Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) opracuje narzędzia analityczne w ramach programu SIGMA+ do wykrywania i przeciwdziałania zagrożeniom związanych z bronią masowego rażenia (USA wznawia dyskusję o próbach jądrowych, 2019-05-30).
 Chris Eisenbies, dyrektor linii produktów w dziale Autonomy, Controls, and Estimation, podkreślił, że technologia MATCH pomoże analitykom w zamknięciu pętli pomiędzy analizą danych a zbieraniem nowych informacji w celu uzupełnienia luk i zapewnienia kompleksowego obrazu potencjalnego zagrożenia / Grafika: BAE Systems

Technologia rozwijana przez BAE Systems ma pozwolić na wykorzystanie wielu źródeł danych, poprzez ich syntezę, modelowanie potencjalnych przeciwników USA, dopasowanie wzorców i techniki uczenia maszynowego (Machine Learing) do wykrywania i identyfikacji oznak zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, jądrowych i wybuchowych (Chemical, Biological, Radiological, Nuclear, and Explosive, CBRNE) (Rosja potwierdziła wypadek jądrowy, 2019-08-13).

W ramach programu SIGMA+, wyspecjalizowana komórka badawczo-rozwojowa spółki BAE Systems o nazwie FAST Labs z Burlington w stanie Massachusetts, będzie współpracować z Barnstorm Research i Uniwersytetem Stanu Waszyngton w celu opracowania narzędzia analitycznego o kryptonimie MATCH (Multi-info Alerting of Threat CBRNE Hypotheses) (BAE dostarczy oprogramowanie dla DIA, 2019-12-20).

Przewiduje się, że MATCH automatycznie wygeneruje obraz świata za pomocą danych z czujników i wielu źródeł, aby zapewnić analitykom widoczność działań związanych z zagrożeniami w obszarze kontynentalnych Stanów Zjednoczonych (Contiguous United States). Korzystając z tego obrazu, MATCH stworzy hipotezy, które pozwolą zidentyfikować i scharakteryzować zagrażającą aktywność CBRNE (OSINT dla US Army, 2019-10-29).

Pierwszy etap badawczy programu SIGMA+ wykorzystuje doświadczenie BAE Systems w zakresie łączenia danych, zaawansowanych narzędzi analitycznych i zarządzania zasobami, będących częścią oferty technologii autonomicznych. Opiera się również na wcześniej realizowanym we współpracy z agencją DARPA programem Insight oraz dwóch nowych technologiach: scalania danych ze wszystkich źródeł śledzenia i identyfikowania tożsamości ATIF (All-Source Track and Identity Fuser) oraz analizę danych z różnych źródeł wywiadowczych służącą do tworzenia wzorców uczenia się i ich zastosowania MAPLE (Multi-INT Analytics for Pattern Learning and Exploitation). Prace nad programem SIMGA+ będą realizowane zakładach BAE Systems w Burlington w stanie Massachusetts i Arlington w stanie Wirginia. 

 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ