Nowy MILMAG, tym razem ponad 200 stron! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyDostawa oznakowania stref niebezpiecznych - MILMAG - Magazyn Militarny

Dostawa oznakowania stref niebezpiecznych

13 lutego Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej (IU MON) poinformował o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego, realizowanego procedurą ograniczoną, na dostawę inżynieryjnych zestawów oznakowania stref niebezpiecznych IZOSN. Przetarg został ogłoszony w 26 kwietnia 2019.

 Zestaw IZOSN obejmuje znaki, kierunkowskazy i wyposażenie dodatkowe do montażu  znaczników  do oznaczania zapór minowych, rejonów i stref niebezpiecznych / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Otwarcie ofert miało miejsce 6 listopada. Budżet zamówienia wynosi 8,5 mln zł brutto, a termin realizacji przewidziano na 30 listopada 2022. Kryteriami wyboru ofert były cena (90%) i gwarancja (10%). Wpłynęły dwie oferty: od spółki PZM Wimet Zbigniew Wiśniewski z Józefowa o wartości 11 158 560 zł brutto i okresie gwarancji do 36 miesięcy oraz KAFAR Bartłomiej Sztukiert z Zielonki o wartości 15 725 304 zł brutto i okresie gwarancji do 60 miesięcy. Pomimo przekroczenia budżetu przez obie oferty, zamawiający zdecydował 2 stycznia o wyborze oferty PZM Wimet Zbigniew Wiśniewski.

Poprzednie postępowanie było realizowane od kwietnia 2011. 22 lipca tego samego roku zdecydowano o wyborze oferty konsorcjum spółek Bumar i PSO Maskpol. Zestawy zostały zatwierdzone do produkcji seryjnej przez szefa OTWL DPZ MON orzeczeniem nr wch. 4070 z dnia 10 października 2000.

Jeden zestaw IZOSN obejmuje znaki, kierunkowskazy i wyposażenie dodatkowe do montażu  znaczników  do oznaczania zapór minowych, rejonów i stref niebezpiecznych oraz przejść wykonywanych w tych strefach. Służą również do oznakowania punktowych niebezpieczeństw, takich jak niewybuchy, leje po wybuchach czy uszkodzony sprzęt. Są wykorzystywane przez pododdziały inżynieryjne.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ