MILMAG na MSPO 2019 »

MILMAG - Magazyn Militarny50 urodziny Ed Brown Products - MILMAG - Magazyn Militarny

50 urodziny Ed Brown Products

Ed Brown Products, znany producent współczesnych odmian pistoletów samopowtarzalnych M1911, obchodzi 50 rocznicę działalności. W związku z jubileuszem, spółka wprowadziła na rynek pistolet Executive Target RMR. Jest oferowany do amunicji 9 mm x 23 (.38 Super), 9 mm x 19 i 11,43 mm x 23 (.45 ACP). Jubileuszowy pistolet wyposażony jest w standardzie w mini celownik kolimatorowy Trijicon RMR ze znakiem celowniczym o średnicy 3,25 MOA (97 mm na 100 m).

Ed Brown Products wraz z Wilson Combat, Nighthawk Custom i Cabot Guns to czołówka producentów wysokiej jakości odmian pistoletu M1911/M1911A1. Przykład jubileuszowego Executive Target RMR pokazuje, że moda na miniaturowe celowniki kolimatorowe dotarła nawet do tej kategorii producentów cywilnych konstrukcji strzeleckich. / Zdjęcia i film: Ed Brown Products

Executive Target RMR powstał na bazie szkieletu i zamka rozmiaru Government. W przedniej części chwytu producent umieścił teksturowanie, ułatwiające pewny chwyt na broni. Grzbiet zamka pokryty został podłużnymi nacięciami dla zmniejszenia szansy na powstanie odbłysków, mogących przeszkadzać w celowaniu. W podstawowej odmianie do naboju .45 ACP, określanej kodem producenta 18ET-SS, pistolet ma 127-mm (5-calową) lufę i zasilany jest z 7-nabojowego magazynka. Masa broni wykonanej z matowionej stali nierdzewnej, wraz z pustym magazynkiem, wynosi 1134 g. Długość całkowita pistoletu to 222 mm, wysokość 165 mm.

Przy zamawianiu Executive Target RMR, kupujący może wybrać z ponad stu fabrycznych modyfikacji. Cena, objętego dożywotnią gwarancją Ed Brown Products, Executive Target RMR na rynku amerykańskim to 3680 USD (13,5 tys. zł).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ