MILMAG 05/2020 ponad 160 stron do przeczytania! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyCOVID-19: Innowacyjne respiratory JFD - MILMAG - Magazyn Militarny

COVID-19: Innowacyjne respiratory JFD

Brytyjska spółka JFD, specjalizująca się w produkcji aparatów oddechowych, sprzętu podtrzymującego życie oraz stosowanego przy pracach podwodnych zgłosiła gotowość do produkcji nowych respiratorów potrzebnych w leczeniu najcięższych przypadków choroby COVID-19.

Urządzenie nie posiada ruchomych części ani nie wymaga zewnętrznego zasilania. Pozwala to na kryzysową eksploatację w tymczasowych szpitalach zakaźnych zakładanych w obszarach najbardziej doświadczonych epidemią COVID-19 / Zdjęcie: JFD

JFD to światowy lider w dziedzinie aparatów oddechowych, sprzętu podtrzymującego życie oraz dostawca dostawca systemów i zaawansowanych technologii prowadzenia prac podwodnych. W odpowiedzi na wezwanie brytyjskiego rządu - zajmie się teraz produkcją respiratorów, które wspomogą szpitale w walce z pandemią COVID-19.

Opracowany przez JFD respirator InVicto to bezpieczny, wydajny modułowy aparat, którego konstrukcja ma umożliwić szybką i masową produkcję. Zgodnie z informacją producenta respiratory przeszły pozytywnie testy wewnętrzne a JDF jest gotowe do uruchomienia produkcji i globalnej dystrybucji. 

InVicto wyróżnia możliwość zastosowania w wielu scenariuszach. Może być wykorzystywany zarówno w tymczasowych oddziałach intensywnej terapii jak i w innych placówkach, również domach opieki. Dzięki prostocie obsługi można szybko i łatwo przeszkolić personel medyczny. JFD, bazując na doświadczeniu w projektowaniu systemów nurkowych z obiegiem zamkniętym,   zoptymalizował respirator tak aby zmniejszyć użycie tlenu.

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ