MILMAG SOL już online! Czytajcie & rozsyłajcie dobrą nowinę! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyHS H11 – subkompakt z Chorwacji - MILMAG - Magazyn Militarny

HS H11 – subkompakt z Chorwacji

Mająca 30 lat doświadczenia w produkcji broni strzeleckiej, chorwacka firma HS prezentuje H-11, najnowszy model pistoletu przeznaczony do skrytego noszenia.

H11 to pistolet oferowany w dwóch wersjach, klasycznej oraz z zamkiem frezowanym pod kolimator

Ze względu na konstrukcję (polimerowy szkielet, bijnik, brak kurka) oraz rozmiary broń jest bezpośrednią konkurencją dla Glocka 26.  HS H-11 wyposażono w 11-nabojowy magazynek (o 3 naboje więcej w wersji przedłużonej). Jest o około 100g lżejszy (bez magazynka)  od austriackiego konkurenta oraz wyposażono go w,przyrządy celownicze ze światłowodową muszką.

Na zamku H11 wyfrezowano antypoślizgowe nacięcia zarówno przez jak i za oknem wyrzutowym, co ułatwia przeładowanie bez względu na stosowaną przez strzelca technikę.  Zaś na jego górnej powierzchni znajduje się wizualny wskaźnik obecności naboju w komorze.

Podobnie jak w G26 zastosowano bezpiecznik spustowy oraz zabezpieczenie iglicy. Konstrukcja nie posiada zewnętrznego bezpiecznika

W przedniej części szkieletu  - co nieczęsto zdarza się w pistoletach o tak krótkiej lufie (79mm) – znajduje się krótka szyna montażowa (w standardzie RIS) do montażu akcesoriów – wskaźnika laserowego lub latarki. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najmniejsze dostępne latarki (np. Olight Mini Valkyrie lub Streamlight TLR-7) będą wystawały przed lufę znacząco zwiększając obrys pistoletu.

Chorwackie pistolety są sprzedawane w USA pod marką Springfield Armory / Zdjęcia: HS Produkt

Sam szkielet został teksturowany w kluczowych dla stabilności chwytu miejscach: wokół chwytu i w przedniej części – tak gdzie podczas strzelania opiera się kciuk słabej ręki.

Pistolet jest częściowo dostosowany dla osób leworęcznych – konstrukcja magazynków pozwala na zastosowanie zatrzasku przekładanego z jednej strony szkieletu na drugą w zależności od preferencji strzelców (Dziesięciomilimetrowy Springfield XD(M), 2018-10-11; Premiera XD(M) OSP, 2018-10-02).

 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ