Grudniowy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle! »
Grudniowy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyKarabinek SR-1 w ofercie BUOS - MILMAG - Magazyn Militarny

Karabinek SR-1 w ofercie BUOS

W ofercie spółki BUOS pojawił się niecodzienny karabinek sportowy SR-1. Zasilany nabojem 223 Rem, na pierwszy rzut oka wydaje się hybrydą AK i AR. Wyglądem nie zdradza jednak tego, co kryje się wewnątrz.

SR-1 to karabinek specjalnie skonstruowany do karabinowych konkurencji dynamicznych  / Zdjęcie: Kalashnikov Group

SR-1 to karabinek samopowtarzalny wyposażony w system gazowy, któremu daleko do typowego. Konstruktorzy zastosowali jeden boczny otwór w lufie ale brak kolanka gazowego. Zamiast tego wyposażono go w trójnik gazowy, by gazy prochowe mogły napędzać dwa tłoki (BUOS europejskim dystrybutorem DD, 2018-03-17).

Pierwszy, poruszający się do tyłu, połączony jest z zespołem zamka. Jak można by się spodziewać, odpowiada on za automatykę broni, czyli ekstrakcję łuski z komory nabojowej, pobrania kolejnego naboju z magazynka i zaryglowanie broni. Drugi tłok, sprzęgnięty z tym właściwym, porusza się w przeciwnym kierunku pełniąc rolę przeciwwagi kompensującej odrzut. Ma to ułatw utrzymanie karabinka na celu umożliwić szybsze oddawanie kolejnych strzałów.

Strzelanie z SR-1 / Film: MILMAG

Ze względu na skomplikowaną budowę i sporą masę (4,2 kg) SR-1 nie jest produktem przeznaczonym dla służb. To karabinek specjalnie skonstruowany do karabinowych konkurencji dynamicznych. Ciężki, prawie pozbawiony odrzutu i relatywnie krótki (16 calowa lufa), jest wymarzonym narzędziem dla strzelca, którego celem jest zrobienie wyniku. Dodatkowym atutem SR-1 jest, że konstrukcję przystosowano do 30 nabojowych magazynków karabinków AR-15. Są one sprawdzone, wygodne, popularne i relatywnie tanie.

Jak na współczesny karabinek przystało, SR-1 wyposażono w zestaw szyn montażowych – nad komorą zamkową do montażu optyki natomiast z przodu mechanicznych przyrządów celowniczych. W bocznych płaszczyznach łoża wykonano też serię otworów mocujących systemu M-LOK.

 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ