Nowy MILMAG, tym razem ponad 200 stron! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyBeryle ASG dla lotników - MILMAG - Magazyn Militarny

Beryle ASG dla lotników

29 maja 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie rozpoczęła postępowanie na dostawy trenażerów broni bojowej dostosowanych do wystrzeliwania bezpiecznych dla trafionego 6-mm kulistych pocisków z tworzywa sztucznego.

Pneumatyczne repliki karabinków Beryl ASG RRT (Realistyczna Replika Treningowa) są produkowane na zlecenie Fabryki Broni Łucznik-Radom. Konstrukcje wykorzystywane są przez Wojsko Polskie do taktycznych treningów strzeleckich i szkolenia z walki wręcz. Replik nie dotyczą ścisłe przepisy bezpieczeństwa związane z użytkowaniem broni bojowej, można za ich pomocą realizować scenariusze force on force, z żywym reagującym na działania przeciwnikiem, do którego można prowadzić bezpieczny ogień plastikową amunicją / Zdjęcia: WSOWL

Lotnicy chcą kupić napędzane elektrycznie automatyczne karabinki pneumatyczne (ASG), będące replikami jeden do jednego karabinków wz. 96C Beryl. Konstrukcje mają zostać dostarczone do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego do 30 października 2020 roku. Przetarg obejmuje do 45 zestawów trenażera-repliki, z czego 30 w ramach zamówienia podstawowego i dalsze 15 w ramach opcji.

W skład każdego zestawu ma wchodzić pneumatyczny karabinek Beryl ASG, cztery magazynki o różnej pojemności (jeden na 90-100 kulek, jeden na 300-350 kulek i dwa na 30-35 kulek), dwa akumulatory Li-Po i ładowarka, przyrząd do ładowania magazynków, gogle i maska ochronna, 20 tysięcy certyfikowanych pocisków kalibru 6 mm, olej silikonowy oraz wycior (Repliki Beryli do przeglądu, 2019-11-01).

Opis
Zgodnie z wymaganiami, trenażer-replika powinna być odwzorowaniem oryginalnego modelu 5,56 mm karabinka Beryl wz. 96 z późniejszymi modernizacjami do modelu 2004, w skali 1:1. Konstrukcja musi być fabrycznie nowa.
Trenażer ma być wykonany z metalu, ABS oraz gumy, mieć oznaczenie wersji bojowej fabryki broni oraz własny unikalny numer seryjny. Prędkość wylotowa 6-mm pocisków ma być w zakresie 107-122 m/s. Wiatrówka powinna mieć zamocowaną lufę o średnicy wewnętrznej 6,04 mm.

Poszukiwany karabinek pneumatyczny o napędzie elektrycznym musi być wyposażony w pełni działający przełącznik rodzaju ognia, dostosowany do strzelania ogniem pojedynczym, 3-strzałową serią i ogniem ciągłym.

W trenażerze mają być zastosowane elementy wersji bojowej: kolba teleskopowa, zespół łoża i nakładki na rurę gazową z uniwersalnymi szynami montażowymi, wspornik z szyną akcesoryjną mocowany nad pokrywą komory zamkowej, chwyt przedni i pas nośny.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ