Nowy MILMAG, tym razem ponad 200 stron! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyRozbudowa Centrum Szkolenia Sił Powietrznych - MILMAG - Magazyn Militarny

Rozbudowa Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

25 czerwca Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej (IU MON) opublikował informację o rozpoczęciu negocjacji z wchodzącą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) spółką PIT-Radwar z Warszawy dotyczących dostawy laboratorium stacji radiolokacyjnej NUR-15M oraz konsoli zdalnego sterowania typu KZS-15. Postępowanie jest związane z rozbudową infrastruktury Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta (CSSP) w Koszalinie (Naprawa i modyfikacja NUR-41, 2019-12-03).

Na wyposażeniu Sił Powietrznych znajduje się dziesięć trójwspółrzędnych stacji radiolokacyjnej NUR-15M, natomiast do końca 2022 zrealizowane zostaną dostawy kolejnych jedenastu / Zdjęcie: 3. Wrocławska Brygada Radiotechniczna

Negocjacje trwają od 15 maja. Nie podano wartości przewidywanej umowy. Są prowadzone ze wskazanym podmiotem, gdyż spółka z Warszawy jest jedynym właścicielem dokumentacji technicznej radarów tego typu i konsoli zdalnego sterowania KZS-15. Laboratorium symuluje pracę stacji radiolokacyjnych, odzwierciedlając wszystkie charakterystyki, dotyczące zarówno właściwości konstrukcyjnych, jak i funkcjonalnych, z uwzględnieniem kolejnych modyfikacji stacji. Ponadto, konieczne jest przeprowadzanie aktualizacji oprogramowania laboratorium (Trenażer do systemu Gunica, 2020-05-20).

Ponadto, spółka ma prawa autorskie do zestawów dydaktycznych, wchodzących w skład laboratorium, modułów symulacji i szkolenia wymagającego wiedzy w zakresie procedur i problemów praktycznych serwisowania stacji radiolokacyjnych NUR-15M, w tym procedur obsługiwań technicznych, naprawczych i pomiarowych.

Na wyposażeniu Sił Powietrznych znajduje się 10 trójwspółrzędnych stacji radiolokacyjnej NUR-15M, natomiast do końca 2022 zrealizowane zostaną dostawy kolejnych 11 stacji radiolokacyjnych tego typu, 4 konsol zdalnego sterowania KZS-15 wraz z pakietem logistycznym (Modernizacja systemu Łowcza-Rega , 2020-05-30).

CSSP w Koszalinie zajmuje się szkoleniem żołnierzy Sił Powietrznych w zakresie obsługi systemów przeciwlotniczych i radiotechnicznych, będących na wyposażeniu Wojska Polskiego. Trwająca modernizacja wyposażenia oświatowo-dydaktycznego obejmuje również dostawę w bieżącym roku dwóch Samobieżnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych Poprad z partii próbnej po dostosowaniu do standardu seryjnego, które także dostarczy spółka PIT-Radwar (z łącznie dwudziestu czterech planowanych do dostarczenia Wojsku Polskiemu w tym roku) (Poprady w 15. Brygadzie Zmechanizowanej, 2020-04-16).

 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ