Pierwszy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle już dostępny! »
Nowy MILMAG, tym razem ponad 200 stron! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyKolejne strzelnice kontenerowe dla WOT - MILMAG - Magazyn Militarny

Kolejne strzelnice kontenerowe dla WOT

10 lipca Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej (IU MON) opublikował ogłoszenie procedurą ograniczoną na dostawę krytych mobilnych strzelnic ćwiczebnych w 40-stopowych kontenerach HC (High Cube) dla Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT).

Strzelnice kontenerowe, dostarczone w 2018 przez Zakłady Mechaniczne Tarnów, mogą być wykorzystywane do nauki oraz doskonalenia umiejętności strzeleckich w podstawowym zakresie od broni krótkiej kalibru 9 mm do karabinka do amunicji pośredniej 5,56 mm x 45 na zmniejszonych odległościach. Z uwagi na swoją masę i wymiary, mogą być transportowane odpowiednimi pojazdami i rozkładane w czasie krótszym niż 5 godzin / Zdjęcie: ZMT

Termin składania wniosków o udział w postępowaniu minie 7 sierpnia 2020 o godz. 10.00. Przewidywana liczba wykonawców nie przekroczy pięciu. Kryteriami wyboru oferty będą cena (70%), roczne koszty eksploatacji, w tym obsługa kulochwytu i powierzchni antyrykoszetowych (20%) oraz  gwarancja (10%). Informacja o zamówieniu nie precyzuje liczby zamawianych strzelnic, a wartość zamówienia jest szacowana na powyżej 428 tys. EUR (1,91 mln zł). Termin wykonania umowy to 30 października 2022 (Strzelnica kontenerowa dla SW, 2019-05-15).

Zgodnie z dokumentacją, strzelnice do szkolenia podstawowego i zaawansowanego mają składać się z trzech połączonych kontenerów wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem. Mają umożliwiać prowadzenie treningów strzeleckich w postawach: leżącej, siedzącej, klęczącej, stojącej i w ruchu z użyciem wskaźników laserowych oraz z wykorzystaniem broni palnej z użyciem amunicji ostrej, indywidualnie i w parach.

Powinny być wyposażone m.in. w interaktywny multimedialny trenażer strzelecki z projektorem multimedialnym oraz oprogramowaniem w języku polskim, umożliwiającym prowadzenie wszystkich strzelań szkolnych i bojowych z broni strzeleckiej. Wymagana jest zgodność z programem strzelań z broni strzeleckiej MON Sygn. Szkol. 857/2012 oraz tymczasowym programem strzelań Wojsk Obrony Terytorialnej z dn. 15 kwietnia 2019, z wykorzystaniem wszystkich tarcz wyszczególnionych w tych programach oraz tarczę TS-4.

Pierwsze cztery 25-metrowe strzelnice kontenerowe dla WOT zostały dostarczone przez Zakłady Mechaniczne (ZM) Tarnów do 11 stycznia 2018. Wyposażenie treningowe trafiło do batalionów lekkiej piechoty w Łomży, Lublinie, Rzeszowie i Siedlcach, wchodzących w skład odpowiednio: 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (OT), 2. Lubelskiej Brygady OT, 3. Podkarpackiej Brygady OT oraz 5. Mazowieckiej Brygady OT. Zamówienie zostało złożone 27 listopada 2017 i opiewało na 7,5 mln zł (Strzelnice kontenerowe dla WOT, 2018-01-11).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ