Nowy MILMAG, już do pobrania! »

MILMAG - Magazyn MilitarnyCztery symulatory dla polskich F-16 - MILMAG - Magazyn Militarny

Cztery symulatory dla polskich F-16

12 sierpnia Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej (IU MON) rozpoczął postępowanie procedurą negocjacyjną w sprawie dostawy czterech taktycznych systemów symulatorowych symulacji lotów samolotów wielozadaniowych F-16C/D Block 52+ z opcją na jeszcze jedno urządzenie.

Obecnie w Siłach Powietrznych RP wykorzystywane są symulatory PLAF FMT i SLT, dostarczone przez spółkę L3 Link Training & Simulation Division, wchodzącą w skład L3Harris Technologies (wcześniej L3 Technologies). Urządzenie dostarczono procedurą Foreign Military Sales (FMS) w ramach programu Peace Sky. Nie były dotąd modyfikowane i wymagają realizacji takich prac / Zdjęcie: L3 Link 

Termin składania ofert minie 15 września 2020 o godz. 10.00. Zamawiający przewiduje, że maksymalna liczba wykonawców nie przekroczy pięciu. Kryteriami wyboru oferty będą cena (90%) i gwarancja (10%), a budżet zamówienia przekroczy 428 tys. EUR (1,88 mln zł). Realizacja zamówienia musi zakończyć się w 28 miesięcy od zawarcia umowy.

Analizę rynku w tej sprawie została rozpoczęto 22 lutego 2018 z terminem składania wniosków do  16 marca (wydłużonego następnie do 30 marca 2018). Do analizy zgłosiło się siedem podmiotów: ETC-PZL Aerospace Industries, L3 Technologies, Elbit Systems Aerospace, Lockheed Martin, Kenbit, Poland-US Operations i Parasnake (Symulator dla polskich F-16, 2018-03-01).

Zgodnie z założeniami analizy rynku, poszukiwany system powinien zapewnić pełną symulację wszystkich systemów pokładowych F-16C/D Block 52+ w polskiej konfiguracji sprzętowej i oprogramowaniu OFP ver. M6.5. Ma mieć też możliwość wykonywania symulowanych lotów w różnych konfiguracjach i warunkach atmosferycznych, tankowania w powietrzu i prowadzenia treningu w sytuacjach awaryjnych. System ma mieć możliwość szkolenia taktycznego grupy złożonej z co najmniej czterech załóg i współpracować w sieci z innymi centrami symulatorowymi. 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ