Październikowy MILMAG SOL już online!  »

MILMAG - Magazyn MilitarnyChętni na strzelnice kontenerowe dla WOT - MILMAG - Magazyn Militarny

Chętni na strzelnice kontenerowe dla WOT

Rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej (IU MON) mjr Krzysztof Płatek poinformował redakcję MILMAG, że do postępowania, prowadzonego procedurą ograniczoną od 10 lipca br. na dostawę krytych mobilnych strzelnic ćwiczebnych w 40-stopowych kontenerach HC (High Cube) dla Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), zgłosiło się pięciu oferentów (Strzelnice kontenerowe dla WOT, 2018-01-11).

Pierwsze cztery 25-metrowe strzelnice kontenerowe dla WOT zostały dostarczone przez Zakłady Mechaniczne Tarnów do 11 stycznia 2018. Wśród pięciu oferentów w obecnym postępowaniu tarnowskie zakłady również znalazły się / Zdjęcie: ZMT 

Termin składania wniosków o udział w postępowaniu minął 7 sierpnia 2020 o godz. 10.00. Zgodnie z informacją IU MON zgłosiły się następujące podmioty: Zakłady Mechaniczne Tarnów (ZMT) z Tarnowa, Klimawent z Gdyni, GISS z Warszawy, Works 11 z Katowic oraz Target – Grzegorz Polak z Tomic wraz z Fabryką Przyczep Niewiadów z Ujazdu.

Kryteriami wyboru oferty będą cena (70%), roczne koszty eksploatacji, w tym obsługa kulochwytu i powierzchni antyrykoszetowych (20%) oraz  gwarancja (10%). Termin wykonania umowy to 30 października 2022.

W ogłoszeniu o zamówieniu brakuje informacji o liczbie zamawianych strzelnic kontenerowych. Niemniej, zgodnie z dokumentacją, strzelnice do szkolenia podstawowego i zaawansowanego mają składać się z trzech połączonych kontenerów wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem. Mają umożliwiać prowadzenie treningów strzeleckich w postawach: leżącej, siedzącej, klęczącej, stojącej i w ruchu z użyciem wskaźników laserowych oraz z wykorzystaniem broni palnej z użyciem amunicji ostrej, indywidualnie i w parach. Powinny być wyposażone m.in. w interaktywny multimedialny trenażer strzelecki z projektorem multimedialnym oraz oprogramowaniem w języku polskim, umożliwiającym prowadzenie wszystkich strzelań szkolnych i bojowych z broni strzeleckiej. Wymagana jest zgodność z programem strzelań z broni strzeleckiej MON Sygn. Szkol. 857/2012 oraz tymczasowym programem strzelań Wojsk Obrony Terytorialnej z dn. 15 kwietnia 2019, z wykorzystaniem wszystkich tarcz wyszczególnionych w tych programach oraz tarczę TS-4.

Pierwsze cztery 25-metrowe strzelnice kontenerowe dla WOT zostały dostarczone przez Zakłady Mechaniczne Tarnów do 11 stycznia 2018. Wyposażenie treningowe trafiło do batalionów lekkiej piechoty w Łomży, Lublinie, Rzeszowie i Siedlcach, wchodzących w skład odpowiednio: 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (OT), 2. Lubelskiej Brygady OT, 3. Podkarpackiej Brygady OT oraz 5. Mazowieckiej Brygady OT. Zamówienie zostało złożone 27 listopada 2017 i opiewało na 7,5 mln zł (Strzelnice kontenerowe dla WOT, 2018-01-11).

 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ