Październikowy MILMAG SOL już online!  »

MILMAG - Magazyn MilitarnyBAE oferuje pakiet cyberochrony platform Fox Shield - MILMAG - Magazyn Militarny

BAE oferuje pakiet cyberochrony platform Fox Shield

Podczas wirtualnej waszyngtońskiej wystawy sprzętu wojskowego AUSA 2020 (stowarzyszenia Association of the United States Army), spółka BAE Systems zaprezentowała oprogramowanie do wykrywania i ograniczania zagrożeń cybernetycznych dla amerykańskich platform wojskowych o nazwie Fox Shield (Oprogramowanie BAE do planowania misji, 2019-12-06).

Fox Shield opiera się na portfolio technologii cybernetycznych BAE Systems. W ramach tego programu spółka nadal inwestuje w skuteczne techniki reagowania i odzyskiwania zdolności oraz wykazała zdolności do weryfikacji koncepcji technicznej / Grafika: BAE Systems 
Pakiet Fox Shield ma wykrywać i reagować w czasie rzeczywistym na cyberataki, przeprowadzane na pojazdy naziemne, powietrzne i platformy kosmiczne, których celem jest zakłócenie ich działania. Opracowaniem oprogramowania zajmowała się wyspecjalizowana komórka badawczo-rozwojowa spółki BAE Systems o nazwie FAST Labs z Burlington w stanie Massachusetts oraz w ośrodkach w w New Hampshire i Wirginii. Fox Shield jest wynikiem wieloletnich prac i inwestycjom własnym spółki (BAE Systems przejęła spółkę Techmodal, 2020-08-21).

Michael Weber, kierownik techniczny grupy Cyber Technology FAST Labs w BAE Systems powiedział, że kiedy opracowywano niektóre z tych platform, ochrona cybernetyczna niekoniecznie była funkcją o istotnym znaczeniu. Dlatego zaprojektowaliśmy system odporności cybernetycznej Fox Shield tak, aby można go było łatwo zintegrować z nowymi i starszymi platformami.

Zdolność wykrywania cyberataków w czasie rzeczywistym, zaprezentowana na VIII poziomie gotowości technicznej, pozwala platformie i użytkownikom na reagowanie i odzyskiwanie zdolności operacyjnych po takich atakach oraz zapewnienie ciągłości wykonywania misji. Można wdrożyć ją w istniejących systemach komputerowych różnych platform lub jako samodzielne rozwiązanie, które zapewnia ochronę przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na gabaryty, masę i ograniczenia związane z poborem energii elektrycznej (BAE opracuje analitykę uczenia maszynowego, 2020-04-26).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ