Najnowszy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyDebiutuje M65 Covert - MILMAG - Magazyn Militarny

Debiutuje M65 Covert

 
M65 Covert to klasyczny projekt w nowoczesnej odsłonie

Nowa koncepcja wymagała wprowadzenia szeregu zmian. Zmodyfikowano zarówno zewnętrzny wygląd jak i paletę kolorów (kurtka jest dostępna w kolorach: szarym, czarny, zielonym i zielono-czarnym, całkowicie zrezygnowano z wzorów kamuflujących). Tym samym kurtkę zbliżono krojem i barwą do odzieży, którą możemy zaobserwować na ulicach miast. Jednak wewnątrz projektanci Helikon-Tex zastosowali szereg funkcjonalności przydatnych osobom noszącym broń i prowadzącym działania w warunkach miejskich. Należą do nich:
- zaszyte po wewnętrznej stronie kieszenie do przenoszenia magazynków do broni krótkiej;
- zewnętrzne kieszenie dostosowano do pełnienia funkcji worków zrzutowych na wykorzystane magazynki;
- przedni zamek posiada funkcję "zrywania", co umożliwia szybki dostęp do broni lub magazynków, bez konieczności manipulowania suwakiem;
- w okolicach barków i łokci zastosowano elastyczne materiały, dzięki którym kurtka nie krępuje ruchów;
M65 Covert / Film i zdjęcia: Helikon-Tex

Pozostawiono natomiast to co  zadecydowało o popularności oryginalnej kurtki M65. To poły sięgające dołu bioder (co sprzyja zachowaniu ciepła) oraz służąca temu samemu celowi stójka. Pozostawiono wygodne i obszerne kieszenie piersiowe a także kaptur schowany w kołnierzu.
 
Jednocześnie zastosowano nowoczesną tkaninę DuraCanvas, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz zapewnia użytkownikowi komfort termiczny. To ważne gdyż kurtka jest przeznaczona do noszenia w sezonach jesiennym i zimowym.
Ukłonem w kierunku użytkownika cywilnego jest odłączana kieszeń, która może zostać użyta jako saszetka biodrowa. Pozwoli to na zabranie ze sobą telefonu, portfela oraz innych drobnych przedmiotów po odwieszeniu kurtki na wieszak.Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ