MILMAG na MSPO 2019 »
Ostatni wakacyjny MILMAG »

MILMAG - Magazyn MilitarnyPneumatyczne repliki Springfield Armory - MILMAG - Magazyn Militarny

Pneumatyczne repliki Springfield Armory

8 stycznia 2018 AirVenturi, amerykańskie przedsiębiorstwo trudniące się importem, wytwarzaniem i sprzedażą broni pneumatycznej, replik broni palnej (ASG) i akcesoriów do powyższych, nawiązało współpracę ze Springfield Armory - jednym z najstarszych (240 lat) producentów broni strzeleckiej ze Stanów Zjednoczonych.

W 2018 na półkach sklepów sportowych i airsoftowych mają znaleźć się repliki pistoletów serii M1911, XD(M), karabinka AR-15 Saint Edge, a także samopowtarzalnej wersji karabinu M14 (M1A).

Efektem tej współpracy mają być napędzane pneumatycznie repliki broni palnej wytwarzanej przez Springfield Armory, w postaci za równo wiatrówek, jak i replik ASG (Air Soft Gun). Pierwszymi modelami z oferty Springfield Armory jakie mają zostać odwzorowane, mają być karabiny M1A, odmiany pistoletów M1911, jak również bardziej współczesne konstrukcje takie jak pistolety samopowtarzalne serii XD, czy karabinki AR-15 Saint Edge. Repliki będą posiadać pełne oznaczenia oryginalnego producenta na mocy międzynarodowej licencji na wytwarzanie i handel replikami przyznanej AirVenturi przez Springfield Armory (Licencjonowane Glocki od Umarex, 2017-09-24).

W 2001 Springfield Armory podpisało długoterminową umowę z chorwackim przedsiębiorstwem HS Produkt, na której podstawie Springfield Armory produkuje pistolety samopowtarzalne linii XD na rynek amerykański. /Zdjęcia: Springfield Armory

Dokładna data premiery replik oraz ich ceny nie są znane, jednak chętni będą mogli oglądnąć pierwsze efekty współpracy przedsiębiorstw na targach SHOT Show w Las Vegas pod koniec stycznia - stanowisko #2007. Podane modele nie stanowią ostatecznej oferty, w niedalekiej przyszłości można spodziewać się kolejnych modeli replik broni strzeleckiej Springfield Armory w ofercie AirVenturi.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ