Grudniowy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle! »
Grudniowy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyBAE z wielomiliardowym kontraktem na amunicję - MILMAG - Magazyn Militarny

BAE z wielomiliardowym kontraktem na amunicję

30 listopada br. spółka BAE Systems poinformowała, że pod koniec 2022 roku zostanie podpisana kolejna, 15-letnia umowa ramowa z ministerstwem obrony Wielkiej Brytanii o wartości 2,4 mld GBP (12,01 mld zł) na dostawy amunicji i usługi wsparcia inżynierskiego dla sił zbrojnych tego państwa. Pozwoli ona na utrzymanie około 4 tysięcy miejsc pracy w kraju (Początek produkcji brytyjskich Boxerów, 2020-11-24).

Umowa zostanie zawarta w ramach programu Next Generation Munitions Solution, który rozpocznie się w styczniu 2023 roku i zastąpi obecnie obowiązujący o nazwie Munitions Acquisition, the Supply Solution, realizowany od 2008 roku. / Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii.

BAE Systems zatrudnia obecnie 1260 osób, które zajmują się produkcją lub testowaniem i oceną amunicji w pięciu zakładach w Wielkiej Brytanii: Glascoed w hrabstwie Monmouthshire, Radway Green w Cheshire, Washington w Tyne & Wear, Bishopton w pobliżu Glasgow i Ridsdale w Northumberland. Przewiduje się, że nowa umowa pomoże również utrzymać dalsze 2800 miejsc pracy w brytyjskim łańcuchu dostaw oraz lokalnych punktach handlowo-usługowych. 

Umowa pozwoli BAE Systems zainwestować 70 mln GBP (350,33 mln zł) w renowację i modernizację linii produkcyjnych, przy czym 75% tej wartości zostanie zainwestowane do 2026 roku. Spółka wyda również do 350 mln GBP (1,75 mld zł) na zakup surowców i komponentów maszyn od brytyjskich dostawców. 

Charles Woodburn, prezes BAE Systems, powiedział, że ten kontrakt zabezpieczy przyszłość wysoce technicznej i niezmiernie ważnej branży przemysłu, która odpowiada tysiące miejsc pracy w kilku regionach w Wielkiej Brytanii. Inwestując w nowe technologie i umiejętności, aby dalej rozwijać naszą wiedzę, możemy nadal dostarczać siłom zbrojnym niezbędne zdolności w konkurencyjnych cenach. 

Umowa zostanie zawarta w ramach programu Next Generation Munitions Solution (NGMS), który rozpocznie się w styczniu 2023 roku i zastąpi obecnie obowiązujący o nazwie Munitions Acquisition, the Supply Solution (MASS), realizowany od 2008 roku. NGMS obejmie produkcję 39 typów amunicji różnego kalibru i przeznaczenia dla wojsk lądowych (British Army), królewskiej marynarki wojennej (Royal Navy), królewskich wojsk lotniczych (Royal Air Force) i dowództwa strategicznego (Strategic Command). Będzie to amunicja małokalibrowa, moździerze, amunicja średniokalibrowa, amunicja wielkokalibrowa oraz czołgowa. 

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ