Grudniowy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle! »
Grudniowy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnySymulator ALSIM AL4X-5 w Dęblinie - MILMAG - Magazyn Militarny

Symulator ALSIM AL4X-5 w Dęblinie

30 listopada br. spółka GB Aircraft z Warszawy dostarczyła do Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie nowy symulator lotu klasy FNTP II dla lekkich samolotów Diamond DA-40/DA-42 o nazwie AL4X-5, wyprodukowany przez francuską spółkę ALSIM (Symulator dla podchorążych LAW, 2019-12-04).

GB Aircraft dostarczyła do Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie nowy symulator lotu dla samolotów Diamond DA-40/DA-42 o nazwie AL4X-5, wyprodukowany przez ALSIM. / Zdjęcie: ALSIM

Dostawa została zrealizowana w ramach wygranego przez GB Aircraft przetargu ogłoszonego przez LAW na wiosnę tego roku. Symulator ALSIM AL4X-5 jest pierwszym tego typu urządzeniem w portfelu ALSIM, ma modułową konfigurację kabiny z pełnym odzwierciedleniem samolotów DA-40 i DA-42, oryginalną awionikę Garmin G1000NXi oraz system zapewniający regulację temperatury i wilgotności powietrza doprowadzanego do kabiny załogi. 

Czas zmiany (konwersji) kabin wynosi mniej niż 10 minut. Symulator będzie wykorzystywany w szkoleniu do licencji PPL(A), CPL(A), uprawnień IR (do wykonywania lotów według przyrządów) i PBN (nawigacji obszarowej opartej na charakterystykach) na samolotach DA-40 i DA-42. 

Trzy dni wcześniej w Dęblinie wylądowały dwa z sześciu zamówionych 14 maja br. za równowartość ponad 11,735 mln zł brutto lekkich samolotów DA-20 C1, dostarczonych przez spółkę JB Investments Jan Borowski z Konstancina-Jeziornej (Straż Graniczna odbiera L 410 UVP E-20, 2020-11-07).

Zdjęcia w galerii autorstwa Lotniczej Akademii Wojskowej

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ