Grudniowy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle! »
Grudniowy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyParis Air Show 2021 odwołany - MILMAG - Magazyn Militarny

Paris Air Show 2021 odwołany

7 grudnia br. Rada Dyrektorów Międzynarodowego Salonu Lotniczego (Salon International de l'Aéronautique et de l'Espace, SIAE) w Paryżu podjęła decyzję, że zaplanowana na 21-27 czerwca przyszłego roku 54. edycja wydarzenia została odwołana z powodu niepewnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19 i przesunięta na czerwiec 2023. Dokładna data zostanie podana wkrótce.

Ostatnia, 53. edycja paryskiego Międzynarodowego Salonu Lotniczego odbyła się od 17 do 23 czerwca 2019. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie / Zdjęcie: Michał Jarocki

54. Międzynarodowy Salon Lotniczego (znany jako Paris Air Show) odbędzie się zatem w pierwotnym terminie 55. edycji tego wydarzenia, które odbywa się cyklicznie co dwa lata. Poinformowano, że wszyscy wystawcy, którzy mieli pojawić się w Paryżu w przyszłym roku, otrzymają pełny zwrot wpłaconych kwot, a Rada Dyrektorów SIAE ponosi pełną odpowiedzialność finansową za tę decyzję, która została podjęta wspólnie z Radą Dyrektorów Francuskiego Stowarzyszenia Przemysłu Lotniczego GIFAS (French Aerospace Industries Association).

Patrick Daher, przewodniczący SIAE i grupy Daher, powiedział, że Rada Dyrektorów jest rozczarowana, że nie odbędzie się planowana na 2021 edycja salonu lotniczego. Dodał, że po wielu miesiącach zawieszania wszystkich imprez targowych na świecie, cała międzynarodowa społeczność lotnicza i obronna nie mogła się doczekać tego spotkania. Zapewnił, że już rozpoczęto prace nad tym, aby edycja 2023 była świętem odrodzenia się przemysłu lotniczego na skalę międzynarodową.

Z kolei  Gilles Fournier, dyrektor generalny SIAE stwierdził, że Rada Dyrektorów chciałaby bardzo podziękować wszystkim naszym partnerom, wystawcom i usługodawcom za zaufanie, jakim ją obdarzyli. Dodał, że podziela ich rozczarowanie, ponieważ Paris Air Show jest nadal niezwykle popularnym wydarzeniem, nawet w czasach kryzysów. Zapowiedział, tak jak Daher, że edycja 2023 będzie większa niż kiedykolwiek, a zespoły SIAE już pracują, aby zapewnić jej sukces.

Międzynarodowy Salon Lotniczy 2021 to kolejna masowa impreza branżowa odwołana w ostatnich miesiącach z powodu pandemii COVID-19, po niemieckich ILA Berlin Air Show 2020 i AERO Friedrichshafen 2020, francuskich Eurosatory 2020, brytyjskich Farnborough International Airshow 2020 i Royal International Air Tattoo 2020 czy ukraińskiej XVII międzynarodowej wystawie Broń i bezpieczeństwo 2020. Podobny los spotkał targi IWA OutdoorClassic 2020, jak i edycję w 2021, która ma odbyć się 3 do 6 marca 2022. W USA odwołano pokazy lotnicze zespołów akrobacyjnych USAF Thunderbirds i US Navy Blue Angels (IWA OutdoorClassic 2021 odwołana, 2020-11-25).

Wiele takich imprez, jak amerykańskie targi obronne AUSA 2020 czy francuskie Euronaval 2020 odbyły się jedynie wirtualnie. Jednymi z nielicznych dużych targów obronnych w tym roku były XVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, Hemus w Bułgarii, 6. Międzynarodowe Forum Wojskowo-Techniczne Armia-2020 w Rosji czy DX Defence & Security Expo Korea w Korei Południowej.

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ