Grudniowy MILMAG Shooting Outdoor Lifestyle! »
Grudniowy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyGrupa WB wspiera weteranów - MILMAG - Magazyn Militarny

Grupa WB wspiera weteranów

15 grudnia br.Grupa WB poinformowała o przekazaniu 10 tysięcy złotych na wsparcie rodzin żołnierzy Wojska Polskiego poległych w misjach poza granicami kraju. Ponadto, Grupa była sponsorem II Biegu Invictus, który w 2020 odbywał się w formule wirtualnej. Inicjatywa cieszyła się dużą popularnością i zgromadziła ponad pół tysiąca uczestników (Grupa WB wspiera II Bieg Invictus, 2020-11-03).

Grupa WB przekazała ponad 10 tysięcy złotych na wsparcie rodzin żołnierzy Wojska Polskiego poległych w misjach poza granicami kraju / Zdjęcie: Grupa WB 

Bieg Invictus to impreza charytatywna organizowana przez fundację Invictus Veteranus. Odbywała się od 2 do 15 listopada 2020. Grupa WB po raz kolejny wsparła tę inicjatywę. W biegu uczestniczyło 521 osób, co jest rekordem w historii imprezy. Startujący przebyli łączny dystans 3 594 550 metrów. Uczestnicy mieli za zadanie pokonać marszem lub biegiem dystans nie mniejszy niż 1000 metrów. Po ukończonym biegu nadesłali organizatorowi zdjęcie z urządzenia odmierzającego dystans. Nagrodą za ukończony bieg był medal i pamiątkowa koszulka.

Grupa WB od lat z wspiera weteranów i ich rodziny. W spółkach wchodzących w skład Grupy pracuje wiele osób wcześniej służących w Siłach Zbrojnych RP, w tym uczestniczących w misjach poza granicami państwa. Ponadto kilkudziesięciu pracowników cywilnych serwisu wspierało Polskie Kontyngenty Wojskowe (PKW), narażając się na równi z żołnierzami na skutki działań wojennych (Grupa WB Polskim Przedsiębiorcą 2019, 2020-10-26).

Grupa WB wspierała organizację pierwszej edycji Biegu Invictus w 2019 (2-15 listopada), a 9 października bieżącego roku, także we współpracy z fundacją Invictus Veteranus współfinansowała tablicę upamiętniającą trzech poległych saperów z 29. Patrolu Rozminowania 6. Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. dyw. Edwina Rozłubirskiego z Gliwic: starszego chorążego sztabowego Dawida Tokarskiego, kaprala Krzysztofa Chlewickiego i kaprala Adama Olszówkę (Grupa WB pomaga uhonorować saperów Wojska Polskiego, 2020-10-14).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ