Najnowszy MILMAG D&S online »

MILMAG - Magazyn MilitarnyAeronautics zakupi część Magal Security Systems - MILMAG - Magazyn Militarny

Aeronautics zakupi część Magal Security Systems

8 lutego izraelska grupa Aeronautics (spółka zależna Rafael Advanced Defense Systems) poinformowała o rozpoczęciu procesu zakupu oddziału Integrated Solutions Division (ISD) międzynarodowej spółki Magal Security Systems z siedzibą w Izraelu. Producent m.in. bezzałogowych statków latających uzyska dzięki transakcji nowe możliwości w zakresie dostarczania usług  i oprogramowania do zapewniania bezpieczeństwa infrastrukturze krytycznej.

Izraelska grupa Aeronautics rozpoczęła proces zakupu oddziału Integrated Solutions Division międzynarodowej spółki Magal Security Systems z siedzibą w Izraelu. / Zdjęcie: Aeronautics

Proces zakończenia przejmowania działu ISD spółki Magal Security Systems, włącznie z jej spółkami zależnymi i odpowiedzialnością za operacje globalne, ma się zakończyć w drugim kwartale 2021. Procedura podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym wymaga zatwierdzenia przez izraelski urząd antymonopolowy IAA (Israel Antitrust Authority) (IMI częścią Elbit Systems, 2018-11-27). 

Mosze Elazar, dyrektor generalny grupy Aeronautics wyraził zadowolenie z przejęcia oddziału Integrated Solutions Division. Dodał, że wraz z synergią ze spółką Rafael Advanced Defense Systems i spółkami zbrojeniowymi w Grupie Stolero, przejęcie ISD to zwielokrotnienie zdolności dla całej Grupy, zarówno pod względem technologicznym, jak i pod względem zasięgu odbiorców (Rafael z najwyższymi notowaniami w historii, 2021-01-14). 

Arnon Bram, dotychczasowy dyrektor generalny ISD w Magal Security Systems powiedział z kolei, że w ciągu 45 lat oddział dostarczył dostosowane do potrzeb setek odbiorców w ponad stu państwach rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i projekty „pod klucz” na różnych rynkach, takich jak ropa i gaz, porty morskie, porty lotnicze, infrastruktura krytyczna, bezpieczeństwo publiczne, energia i inne. Wyraził przekonanie, że współpraca z grupą Aeronautics poszerzy zakres zaawansowanych rozwiązań i lokalnego wsparcia oraz zwiększy zasięg międzynarodowy oferowanych usług. 

Grupa Aeronautics opracowuje i produkuje systemy bezzałogowe do zadań rozpoznania, obserwacji, wskazywania celów i rozpoznania pola walki ISTAR (Intelligence, Surveillance, Target Acquisition And Reconnaissance), czujniki elektrooptyczne i precyzyjne systemy zobrazowania do realizacji powyższych, a także biblioteki i duże zbiory danych do komunikacji o znaczeniu krytycznym dla sił zbrojnych, organizacji paramilitarnych i bezpieczeństwa publicznego. Swoje rozwiązania, wraz z całym Rafaelem, grupa prezentowała ostatnio podczas 13. edycji wystawy lotniczej Aero India 2021, która odbyła się 2-5 lutego w bazie lotniczej Yehalanka w Bengaluru w indyjskim stanie Karnataka (Rafael na Aero India 2021 , 2021-02-02). 

Magal Security Systems jest dostawcą kompleksowych produktów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa fizycznego, monitoringu i kontroli dostępu, a także zarządzania infrastrukturą. Spółka oferuje zintegrowane rozwiązania dla infrastruktury, w tym system zarządzania informacjami o bezpieczeństwie fizycznym Fortis klasy PSIM (Physical Security Information Management), systemy wykrywania włamań klasy PIDS (Perimeter Intrusion Detection Systems),  a także oprogramowanie do kamer bezpieczeństwa Symphony klasy VMS (Video Management Software) oraz do inteligentnej analizy nagrań wideo klasy IVA (Intelligent Video Analytics).

Strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się w jakim celu. PRZECZYTAJ